2020. május 30, szombat - Zsanett, Janka

2020. Május 22. 11:30, péntek | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

A város színfoltja lett a megyei támogatással megvalósult félegyházi szökőkút

Kiskunfélegyháza büszkélkedhet Bács-Kiskun megye legnagyobb zöld város beruházásával.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében elnyert támogatás segítségével az egész főtér arculatát újrarajzoló, mintegy 2 milliárd forint összértékű beruházás leglátványosabb elemei közé tartoznak az új szökőkutak.

Az Ótemplom előtti téren egy igazi különlegesség válik most közkinccsé. A megyében is egyedülálló vízi attrakciót 371 fúvóka alakítja és 112 darabból álló LED-es lámpatest világítja meg. S mivel mindezek egyenként vezérelhetők, változatos programokkal különleges vízképek hozhatók létre. Az éjszaki megvilágításban a vízoszlop csodálatos fényfalként emelkedik ki a térből.

A szökőkutat május 21-én, csütörtökön indították el, a 15 perces látványos programot 16, 18, 20 és 21 órakor tekinthették meg az érdeklődők. A rendszer szélérzékelős, így nagyobb szélben a vízoszlop alacsonyabb lesz.

Fotó: Fantoly Márton

Cikk forrása: bacskiskun.hu

2020. Május 29. 15:40, péntek | Helyi

Kigyulladt egy sorház Kiskunfélegyházán

Az egységek fél órán belül eloltották a lángokat. A lakókat a mentők vizsgálták.

2020. Május 29. 12:07, péntek | Helyi

Színes dekoráció hirdeti a Gyermeknapot a Platán Iskolában

A Platán utcai Általános Iskola tanítói, tanárai és az intézmény valamennyi dolgozója azon szorgoskodott, hogy méltóképpen „felöltöztessék” Gyermeknap alkalmából az iskolát.

2020. Május 29. 11:46, péntek | Helyi

Félegyháza Trianonra emlékezik

Kiskunfélegyháza városa is szeretne csatlakozni a megemlékezésekhez június 4-én (csütörtökön)

2020. Május 29. 10:17, péntek | Helyi

Pünkösd vasárnap is nyitva lesz a piac

Tájékoztatjuk a Tisztelt lakosságot, hogy 2020. május 31-én, vasárnap (Pünkösd vasárnap) a kiskunfélegyházi piac NYITVA tart.