Hírek
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
A verseny a legendás fogathajtó, Abonyi Imre tiszteletére jött létre, és mára a sportág egyik rangos, nemzetközi szinten is elismert találkozójává vált.
Négy nap, három versenyszám
A nézők a fogathajtás klasszikus próbatételeit élvezhetik:
- díjhajtás – a fegyelem és összhang bemutatója,
- maratonhajtás – izgalmas tereppálya erővel és kitartással,
- akadályhajtás – technikai ügyesség és pontosság.
A mezőnyben egyes-, kettes- és négyesfogatok, valamint fiatal fogatlovak is rajthoz állnak, így a közönség egyszerre láthatja a sportág nagyjait és a jövő ígéreteit.
Nemzetközi verseny a pusztán
Bugac különleges helyszínt biztosít a rendezvénynek: a puszta hangulata, a hagyományok tisztelete és a lovak iránti szenvedély egyedülálló atmoszférát teremt. Az emlékverseny nemzetközi mezőnyt vonz, így a magyar hajtók mellett külföldi versenyzők is összemérik tudásukat.
Program az egész családnak
Az esemény nem csupán sportélményt kínál, hanem hagyományőrző és családi program is. A szervezők kulturális bemutatókkal, gasztronómiai különlegességekkel és gyerekprogramokkal várják az érdeklődőket, így minden korosztály megtalálhatja a számára vonzó élményt.

Fotó: Bugac - facebook.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
