Hírek
2021. Február 23. 12:54, kedd |
Helyi
Forrás: HIROS.HU
Árad a Tisza Tőserdőnél
Az utóbbi napokban 60 centimétert emelkedett a Holt-Tisza vízszintje Lakiteleknél.
A következő napokban még további 10-es növekedést várnak, de a víz már most félig elöntötte a hidat. A látványosan megáradt folyót hétvégén és hétfőn is sokan megcsodálták.
Hétfőn délben is sokan voltak kíváncsiak a Holt-Tisza áradására Tőserdőben. A szikrázó napsütésben családok és párok látogattak el a kirándulóhely hídjához, amit részben már elöntött a folyó. Az élő Tisza Szolnoktól délre eső részén másodfokú készültség van, a szakemberek figyelik a vizet, de védekezési tevékenységre nincs szükség.
- Bár most hétfő van, ha körbenézünk látjuk, hogy elég sokan érdeklődnek most is a Tisza vízállása miatt. Hétvégén rengetegen jöttek autóval, hiszen komoly érdeklődésre tart számot az, hogy kiönt a Tisza. Valóban egy különlegesség, de veszélyt nem jelent, sem az itteni lakosoknak, sem az itteni ingatlanokra - mondta Madari Róbert, Lakitelek polgármestere.
Lakitelek önkormányzata egyedül az autósforgalom elől zárta le a híd bejáratát, mivel az egész sziget víz alá került. A horgászoknak így másik helyet kell keresniük, sőt az ár levonulása után is hónapokat kell majd várni. Az élő folyó felső részén a vízszintje az olvadás és az elmúlt hetek esőzése miatt az elmúlt napokban 50-60 centiméterrel nőtt Lakiteleknél.
- A mostani vízszinthez körülbelül még 10-15 centi emelkedés várható. Valójában nagy problémát nem okoz, előnyei vannak inkább ennek a természeti jelenségnek. A Tisza vízállapota, növényvilága, halvilága megfrissül, illetve a környékbeli természet is plusz öntözést kap - emelte ki a polgármester.
2006-ban kisebb, 2000-ben pedig egy nagyobb áradás már történt Lakiteleknél, akkor a vendéglátóhelyekig ért a víz és homokzsákos védekezésre is szükség volt. A folyó vízállása ma 598 cm-t mutat Tiszaugnál. A szakemberek február 25-26-ára várják a tetőzést, így még jópár napig gyönyörködhetünk a nem mindennapi látványban.
(Hír forrása: HIROS.HU / Képek: Harkai György)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.












