2021. április 14, szerda - Tibor

2017. Szeptember 01. 10:27, péntek | Helyi
Forrás: Vas Tibor

Aranyéremmel tértek haza az EB-ről a Fénypárducok

12 országból több mint 200 íjász érkezett a HDH-IAA Történelmi Íjász Európa-bajnokságra múlt héten Kecskemétre.

A több napos rendezvény első három napján 3 különböző 18 célos pályát kellett teljesíteniük az íjászoknak. Egy nemenként és íjtípusonként eltérő szint meglövése után, a negyedik nap délelőttjén egy rangsoroló verseny alapján a legjobb hat íjász jutott a döntőbe, ahol a végső sorrendet kialakíthatták.
A rangos nemzetközi megmérettetésen 9 fővel vettek részt a KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztály tagjai. Horváth Anna, Horváth Csenge, Papp Zoltán, Kovács Máté, Mozsár Máté és Dürgőné Kovács Piroska jutottak tovább a rangsoroló versenybe. Az első három nap teljesítménye alapján Dürgő Zsófia 6. lett a vadász íj gyermek lány, Vasné Köteles Anita szintén 6. vadász íj felnőtt nő és Vas Tibor pedig 10. vadász íj felnőtt férfi kategóriában.
A rangsorolók alapján a végső eredmények:
Horváth Anna 8.hely gyerek lány modern anyagú íj
Kovács Máté 12.hely gyerek fiú modern anyagú íj
Papp Zoltán 34. hely felnőtt férfi modern anyagú íj (korosztályában/kategóriájában 55 induló volt!)
Horváth Csenge 5. hely gyerek lány vadász íj
Dürgőné Kovács Piroska 4. hely felnőtt nő vadász íj
A legjobb helyezést egyenletes, kiegyensúlyozott versenyzéssel Mozsár Máté érte el, aki kadett fiú vadász íj kategóriában 1. HELYEZETT ÉS ÍGY EURÓPA BAJNOK LETT.

A Fénypárducok támogatói:

Integrál Zrt.
Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium

2021. Április 13. 16:12, kedd | Helyi

10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán

Állami támogatással 10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter kedden a kiskunfélegyházi NT Kft. beruházását.

2021. Április 13. 15:09, kedd | Helyi

Újabb turisztikai tájékoztató táblák kerültek kihelyezésre

A helyi lakosok és a közelebbről-távolabbról érkezők szolgálatára újabb turisztikai táblákat helyeztek ki Kiskunfélegyházán a buszpályaudvarral szemben.

2021. Április 13. 15:06, kedd | Helyi

A kormány támogatja a Berkemann Magyarország Bt. beruházását

Magyarország a saját javára tudta fordítani a pandémia okozta változásokat, de nem lehetne az új világgazdasági korszak nyertesei között, ha a kormány a külföldi elvárásokra hallgatott volna - mondta a külgazdasági és külügyminiszter

2021. Április 13. 14:14, kedd | Helyi

Még két napig kérhető az adóbevallási tervezet postázása

Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen április 30-ig küldi el postán az igénylőknek.