2024. június 16, vasárnap - Jusztin

2024. Május 24. 11:19, péntek | Helyi
Forrás: Cs.Adrienn

Átadták a „Szeretett városom, Félegyháza” rajzpályázat díjait

A város 250. évfordulója alkalmából meghirdetett „Szeretett városom, Félegyháza” rajzpályázat eredményhirdetését 2024. május 23-án tartották a sportcsarnok parkolójában felállított színpadon.

A hétvégi kulturális eseményeinek sora ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét csütörtökön délután, melyen elsőként a város évfordulója alkalmából meghirdetett rajzpályázat eredményeit hirdették ki.

A megjelenteket Bajzák Andrea, az önkormányzat ifjúsági referense köszöntötte és örömét fejezte ki, hogy szinte minden iskola részt vett a rajzpályázaton. A gyönyörű alkotásokból rendezett kiállítást bárki megcsodálhatja a sportcsarnok üvegfelületén június közepéig.

A továbbiakban a zsűri elnöke Rosta Ferenc kultúráért felelős alpolgármester méltatta a pályázatra érkezett műveket. Megtudtuk, hogy mintegy 120 alkotás érkezett a felhívásra. A gyerekek változatos technikákkal örökítették meg a számukra értékesnek és érdekesnek talált motívumokat, épületeket, valamint a város életének színes mozzanatait.

- Ami igazából szívet melengető számomra, hogy a tanárok, akik beadták a műveket és irányították a munkát, mennyire lelkesek voltak, és szívükön viselték a tanítványaik törekvéseit – mondta az alpolgármeser, és valamennyi iskola rajztanárát megdicsérte.

Szunyiné Kis Anita zsűritag szintén elismerően szólt a beérkezett alkotásról, mint mondta gyönyörű technikákat láthattak a bíráláskor.

- Jó volt azt látni, hogy minden egyes gyermek egyedi módon, és szinte légies könnyedséggel ábrázolta városunkat és annak különleges épületeit, vagy épp csak egy-egy részletét. Ti olyan dolgokat is megláttok, amit egy felnőtt szemlélő talán észre sem vesz – mondta Szunyiné Kis Anita és külön kiemelte a digitális technológia felhasználását, melyet azért tartottak különösen nagy értéknek, mert ezáltal bebizonyították a gyerekek, hogy jó felhasználóivá váltak a technika vívmányainak és a számítógép előtt töltött időt igenis értékes dolgokra használták fel.

Az alkotások méltatása után a Rosta Ferenc alpolgármester, Szunyiné Kis Anita és a diákönkormányzati tagjai adták át a jutalmakat a díjazottaknak:

Általános Iskola 1. osztály különdíjasok

• Fekete Antal Teodor (Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola)
  • Sánta Noel (Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola)
  • Nagy-György Barnabás (Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola)
  • Kovács Emma Lilla (Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola)

I. korcsoport általános iskola 3-4. évfolyam
I. hely Nagy Jázmin 3.b. (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola)
II. hely: Piroska Jázmin 4.b. (Kiskunfélegyházi Darvas Általános Iskola)
III. hely: Varga-Bene Olívia 4.a. (Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola)

II. korcsoport általános iskola felső tagozat 5-6. évfolyam
I. hely: Fricska Nóra 6.z. (Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola)