Hírek
2017. Szeptember 24. 08:14, vasárnap |
				Helyi				
Forrás: Adrienn
				
				Az ám a szüreti mulatság, ahol még a polgármester is táncra perdül
				Szeptember 23-án bizony megtáncoltatták nemcsak a gazdakörök vezetőit, hanem még a Csányi József polgármestert is a szüreti felvonulás városháza előtti helyszínén.
Évről-évre az egyik legsikeresebb őszi esemény Kiskunfélegyházán a két gazdakör zenés felvonulása a Kossuth utcán. Idén szeptember 23-án szombaton járultak a feldíszített fogatok és a népviseletbe, csikós avagy betyár ruhába öltözött lovasok a Szent István Templom elé, ahol Hajagos Gyula plébános szentelte meg az új bort.
A koccintás után a parádés sereglet a városháza elé vonult, ahol a Nagyszőlő úti óvodások és a gazdakörök néptáncosai ismét bemutatták látványos műsorukat Ván Jenő gazdaköri elnök és Csányi József polgármester köszöntését követően.
A közös tánc pedig megkoronázta a jeles eseményt. A gazdakörök táncosai nemcsak a népes számú közönség soraiból választottak maguknak partnert a talpalávalókhoz, hanem még a gazdakörök vezetőit és a polgármestert is megtáncoltatták.
A szüreti felvonulás zárásaként borral, virággal és emléklappal köszönte meg a közreműködést Csányi József polgármester. Ezt követően a színes forgatag ismét a Kossuth utcán vonult végig, hogy aztán a gazdakörökben folytassák tovább a szüreti mulatságot a finom bográcsos ebéd elfogyasztásával, majd a késő éjszakába nyúló bállal.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 13:32, hétfő | Helyi
Át akarta verni a szolgáltatót és a rendőröket
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság munkatársai csalás és hatóság félrevezetése miatt vádemelést javasolnak egy fiatal ellen, aki valamiért azt gondolta, hogy nem derül fény a csalásra.
2025. November 03. 11:56, hétfő | Helyi
Süti- és könyvvásár Tibike gyógyulásáért
Kiskunfélegyháza összefog egy kisfiú szívéért.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.












