Hírek
2011. Szeptember 20. 07:41, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE
Az amerikaiak 86 százaléka elfogadja a vegyes házasságot
Az amerikai társadalomban az elmúlt ötven évben sokat változott a fehérek és a feketék között kötött vegyes házasságok megítélése a Gallup évtizedek óta folytatott felmérése szerint.
Az első, 1958-as közvélemény-kutatáskor csupán 4 százalék helyeselte egy fehér és egy fekete amerikai házasságkötését. Sőt, először 1997-ben fordult elő, hogy az amerikaiak többsége elfogadta az ilyen frigyet.
A kutatásokból az is kiderült, hogy a feketék mindig is toleránsabbak voltak ebben a kérdésben. 1968-ban már a feketék 56 százaléka elfogadta a vegyes házasságot, ugyanekkor a fehéreknek csupán a 17 százaléka gondolta így. Még 1992-ben is óriási különbségeket tapasztaltak a kutatók. Amíg a feketék 70 százaléka fogadta el a vegyes házasságot, addig ez az arány a fehérek között 44 százalék volt.
A kutatás szerint a fekete-fehér vegyes házasságot az átlagosnál kevésbé támogatják a déli államokban, a republikánusok, a konzervatívok, valamint azok, akiknek nincs felsőfokú végzettségük. A legkevésbé toleráns csoportnak a 65 évnél idősebbek bizonyultak, körükben 66 százalékos a vegyes házasság támogatottság.
A kutatók szerint a vegyes házasság támogatottságának növekedése elsősorban a változó társadalmi attitűdöknek köszönhető. Ugyanakkor nem elhanyagolható a társadalom összetételének változása sem, hiszen az előítéletesebb, kevésbé haladó gondolkodású idősek aránya folyamatosan csökken a felnőtt népességen belül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
