Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2025. Október 28. 10:31, kedd | Helyi

Az aranykor orvosai – 50 éve a gyógyítás szolgálatában

Az aranykor orvosai – 50 éve a gyógyítás szolgálatában

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Kiskunfélegyházi telephelyén beszélgettünk Dr. Nyúzó Bálinttal, Dr. Rigó Imre Jánossal és Dr. Letoha Viktória Máriával.

Munkatársaink 1975 óta dolgoznak a Kiskunfélegyházi Kórház megbecsült orvosaiként és elhivatottságukkal, szakmai tudásukkal, valamint emberi hozzáállásukkal generációk számára mutattak példát. Az interjúban felelevenítették pályájuk kezdetét, a kórház aranykorát, valamint azokat az emlékezetes pillanatokat, amelyek meghatározták hivatásukat és közösségünket.

A kezdetek – „Kezdő orvosként nagy lelkesedéssel estünk neki a medicinának.”
Dr. Nyúzó Bálint kardiológus főorvos felidézte, hogy milyen volt akkoriban fiatal pályakezdő orvosként elindulni a gyógyítás útján:
„Innovatívak voltunk, nem csak magunkról beszélek, hanem mindenkiről, ugyanis akkor indult be igazán a különböző szakterületeken a szubspecialitás, és ebből lettek a mostani szakirányok, mint például a reumatológia. Ekkor élte virágkorát az orvosi szakma, mi pedig ezt nagyon élveztük.”


A fejlődésben nem volt megállás
„1975-től egészen a 2000-es évekig látványos fellendülésen mentek keresztül a vidéki kórházak is” – idézte fel Dr. Rigó Imre János, a kórház elismert nőgyógyász főorvosa.
Elmondása szerint ebben az időszakban olyan mértékű szakmai és technikai fejlődés zajlott, amely alapjaiban formálta át a gyógyító munkát.
„Hihetetlen nagy változások történtek ezekben az évtizedekben, és hála a Jóistennek, még mi is részesei lehettünk ennek a korszaknak. A mai napig élvezzük a gyümölcseit” – mondta.
A főorvos mosolyogva tette hozzá, hogy pályafutása alatt több mint 6000 gyermek születésénél segédkezett, ami számára a hivatás egyik legnagyobb ajándéka.


Dr. Letoha Viktória Mária számára a kezdetek legszebb emlékei közé tartozik a kivételes csapatszellem, amely a kórházban uralkodott és azóta is kitart.
„Amikor Nyúzó Bálinttal együtt kezdtem, valóban csodálatos közösség alakult ki. Szinte családias volt a légkör – öröm volt bejárni dolgozni. Olyan hangulatot teremtettünk, amilyet kevés helyen tapasztal az ember.”


A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház és Kiskunfélegyházi telephelye nevében is hálás szívvel köszönjük Dr. Nyúzó Bálint, Dr. Rigó Imre János és Dr. Letoha Viktória Mária öt évtizedes, példamutató munkáját. - olvasható a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház közösségi oldalán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.