Hírek
2017. Augusztus 19. 12:21, szombat |
Helyi
Forrás: Adrienn
Az átalakulást, a lassú sorvadást örökítették meg

Erózió... E címmel nyitotta meg kapuit a Wesel Hugo Fotókör kiállítása a Félegyházi Napok keretei között a Móra Ferenc Művelődési Központban augusztus 18-án.
Az erózió szűkebb értelemben a csapadékvíz, tágabb értelemben a víz és a jég, általános értelemben minden felszíni erő a felszínt pusztító munkája - mondja a szó jelentéséről a Wikipédia.
Ha tágabb értelemből vizsgáljuk a szó jelentését, akkor viszont minden ember másképp tudja megfogalmazni. Mindez a személyiségtől és lelkiállapottól is függ. A Wesel Hugo Fotókör tagjainak alkotásai is mind-mind más mondanivalóval bírnak. Egy azonban közös bennük: az elmúlást és az átalakulást próbálták meg munkáikkal olyan közel hozni a szívünkhöz, hogy magunk is megtapasztaljuk az "erózió" nem csak negatív értelemben vett értelmét.
A tárlatot Rátkai Zsuzsanna, a Kiskunfélegyházi Képző és Iparművész Közhasznú Egyesület elnöke nyitotta meg ünnepélyes szavaival. Beszédében elmondta, hogy kilenc - különböző látásmóddal rendelkező - alkotó káprázatos munkáiban gyönyörködhetnek az érdeklődők egészen szeptember 4-ig.
A Félegyházi Napok rendezvénysorozat keretein belül megnyitott kiállítás méltó kikapcsolódást nyújt a művészetek és a kultúra iránt érdeklődőknek.
(Fotók: Félegyházi Közlöny - Hájas Sándor)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 15:05, hétfő | Helyi
Felújítási munkálatok miatt lezárásra kerül a Kossuth utca Attila utca és Dózsa György utca közötti szakasza
2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi
Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja
Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. június 15. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. június 15. - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA