2024. május 14, kedd - Bonifác

2017. November 11. 14:00, szombat | Helyi
Forrás: proaktivdirekt.com

Az éltető víz szerepe a fogyókúra során

Nem győzzük eléggé hangsúlyozni a megfelelő mennyiségű vízfogyasztás fontosságát a hétköznapi életmód mellett sem. A folyadékbevitel hordereje pedig értelemszerűen megnő diétázás és fogyókúrázás során.

Ezt be is bizonyítjuk neked a mindennapi életünkhöz amúgy is elengedhetetlen vízzel folytatott kutatások eredményeivel!

A vízivás teltségérzetet idéz elő, ezért nem meglepő, hogy azok, akik étkezések előtt megisznak 2 pohár vizet, azok kevesebb ételt fogyasztanak el a jóllakáshoz. S hoppá, ők lényegesen többet fognak fogyni, mint akik kevés vizet isznak meg!

A szervezetben lévő víz segíti a vérkeringést fokozni, és ez által tápanyagokat szállítani az emésztőrendszer irányából a többi sejthez. Mindeközben átmossa a szervezetünket, azaz szintén szerepe van a méregtelenítésben is.

A fogyás, azaz a kalóriák égetése nagy vízveszteséggel következik be. A dehidratáltság sajnos komoly élettani kellemetlenséggel járhat, a fogyás szemszögéből nézve a dehidratáltság negatív következményeként a zsírégetés lelassul. Az égés során keletkezett salakanyagok távozásához szintén víz szükségeltetik, pótold!

Továbbá a víz az ízületek számára kenőanyagként is funkcionál, hogy mozgás közben azok ne fájduljanak meg.

Lehet, hogy eddig azért nem sikerült még lefogynod, mert nem ittál eleget? Sokaknak amúgy is nehézséget okoz elegendő mennyiségű folyadékot a szervezetükbe juttatni. Nekik a dehidratáltságot elkerülendő azt javasolnánk, hogy próbáljanak meg több magas víztartalmú élelmiszert beépíteni az étrendjükbe. Segítségükre a következő zöldségek és gyümölcsök - amiknek gyümölcscukor tartalmát diéta folyamán nem árt figyelni - sietnek:

Magas víztartalmú gyümölcsök:

• Eper, dinnye 92%
  • Grapefruit 91%
  • Sárgadinnye 90%
  • Őszibarack 88%
  • Ananász, narancs, málna, vörös áfonya 87%
  • Sárgabarack 86%

Magas víztartalmú zöldségek:

• Jégsaláta, spenót, kígyóuborka, zeller 96%
  • Retek, cukkini 95%
  • Paradicsom 94%
  • Káposzta 93%
  • Kaliforniai paprika 92%
  • Karfiol 87%

Látod? A salátáknak nemcsak nyáron van létjogosultsága

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból