Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2014. December 11. 10:53, csütörtök | Helyi sport
Forrás: futsal-hungary.hu

Az év női futsalosa Szabó Boglárka

Az év női futsalosa Szabó Boglárka

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az idén 50 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Az idén 50 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

Futsal szakágban a férfiaknál Trencsényi János (MVFC Berettyóújfalu) első ízben, míg a nőknél Szabó Boglárka (ASTRA) 2013 után másodszor kapta meg az elismerő címet. A döntést széles körű szakmai szavazás előzte meg, azaz mondhatjuk, hogy megalapozott a döntés.

Szabó Boglárkát kérdeztük, aki tőlünk értesült elsőként a kitüntető címről:
- Nagyon örülök és megtiszteltetés, hogy idén engem választottak meg az év játékosának. Úgy gondolom, hogy remek évet zártunk az Astrával. Büszke vagyok az eredményeinkre és arra, hogy milyen csapattá váltunk. Jó játékos mögött jó csapat áll, jó vezetéssel. Köszönöm az edzőmnek, hogy lehetőséget biztosít arra, hogy a klubon belül futsalozhatunk és a csapatomnak, hogy ezeket a sikereket együtt értük el. Az idei évben sokkal nehezebb dolgunk volt, jóval erősebb lett a bajnokság és a meccsek színvonala is fejlődött. Viccesen mondva ma már nincs könnyű meccs.

Én ennek személy szerint örülök, a női futsal fejlődő képes, kiváló alapanyag arra, hogy valami jót építsünk belőle és ez a mi felelősségünk első sorban. A játékosok feladata, hogy jó meccseket játszanak a vezetőknek más, de a lényeg, hogy egy "házat" építünk. Ezért is nagyon örülök és gratulálok a válogatott mostani tornagyőzelméhez. Jó dolog együtt sikereket elérni, azt kívánom, hogy egyre több ilyen élményünk legyen a jövő évben is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 10:41, kedd | Helyi sport

Arany- és ezüstérmeket szerzett a Zöldmező Lovas Sport Egyesület

Szilvásváradon került megrendezésre a hétvégén a Kelet-Magyarország Régiós Döntő és Lipicai Ló Kupa forduló az INEOS Grenadier Lipicai Lovasközpontban.

2026. Július 27. 15:05, hétfő | Helyi sport

Aranyérmes félegyházi birkózók a strandbirkózó országos bajnokságon

Lezajlottak a Strandbirkózó Országos Bajnokság versenyei, amelyen Kiskunfélegyházáról két versenyző mérettette meg magát, komoly sikerrel.

2026. Július 16. 12:40, csütörtök | Helyi sport

Nagyon sikeres júniust zárt a Fénypárducok csapata

Június 13-án Budapesten, és Ferencszálláson is megmérettették magukat a Fénypárducok versenyzői.

2026. Július 07. 12:22, kedd | Helyi sport

Két Magyar Bajnoki címet nyertek a Turul Koppány Íjászai Egerben

Bicskeiné Csányi Mária és Balanyi Sándor Magyar Bajnok Történelmi Íjász.