2020. március 30, hétfő - Zalán

2020. Március 24. 13:31, kedd | Helyi
Forrás: Csányi József polgármester

Az illetékes hatóság téves információt közölt a beteg félegyházi polgárról

Ebben a pillanatban osztotta meg Csányi József polgármester közösségi oldalán a legfrissebb információt a korábban koronavírus-fertőzöttnek nyilvánított félegyházi lakóról.

Tisztelt Félegyháziak!

Én ígéretet tettem Önöknek, hogy mindig azonnal és őszintén fogom Önöket tájékoztatni a kialakult járványügyi helyzet félegyházi eseményeivel kapcsolatban.
Ma reggel arról számoltam be Önöknek, hogy Félegyháza területén egy személy koronavírus fertőzésben szenved. Az illetékes hatóságtól erről egyértelmű tájékoztatást kaptunk.

Idézem a határozatot: „Fentiek szerint az elkülönítés alá helyezett személy az új koronavírus (SARS-CoV-2) által okozott megbetegedésben szenved”.

Mindezzel szemben a mai napon tartott operatív törzs ülésén a hatóság képviselője arról tájékoztatott bennünket, hogy az érintett személy még nem lett a vírusra tesztelve.

Ezt követően azonnal felvetettük a kapcsolatot az érintett személlyel, aki közölte, hogy valóban nem tesztelték, nincs diagnosztizálva koronavírus fertőzéssel.

Hatósági házi karanténban van, mivel légúti panaszai voltak, de már ezek is enyhültek.

Tehát jelenleg szerencsére még nincs Kiskunfélegyházán bizonyíthatóan koronavírussal fertőzött személy.

Továbbra is kérjük Önöket, hogy aki teheti, maradjon otthon és vigyázzunk egymásra.

(Csányi József polgármester)

Címkék: koronavírus

2020. Március 30. 07:23, hétfő | Helyi

Jó hír az egyetemistáknak: halasztanak a szakdolgozatok leadási határidején is

Milyen kérdések merülhetnek fel az egyetemeken, főiskolákon az új távoktatási rendszerben? Mire számíthatnak a végzős hallgatók?

2020. Március 30. 06:33, hétfő | Helyi

Telefonon hívja végig a magyar állampolgárokat a kormány

A kormány telefonon is tájékoztat a kijárási korlátozásról, közölte Dömötör Csaba az MTI-vel.

2020. Március 30. 06:30, hétfő | Helyi

Egyre több tévhit kering a koronavírussal kapcsolatban

Napról napra egyre több tévhit kering a koronavírussal kapcsolatban.

2020. Március 29. 19:45, vasárnap | Helyi

Sulikalandokkal indul az M5 hétfői oktatási programja

Az M5 oktatási tartalmaival igyekszik segíteni az otthon tanuló diákokat.