2020. szeptember 22, kedd - Móric

2020. Március 24. 13:31, kedd | Helyi
Forrás: Csányi József polgármester

Az illetékes hatóság téves információt közölt a beteg félegyházi polgárról

Ebben a pillanatban osztotta meg Csányi József polgármester közösségi oldalán a legfrissebb információt a korábban koronavírus-fertőzöttnek nyilvánított félegyházi lakóról.

Tisztelt Félegyháziak!

Én ígéretet tettem Önöknek, hogy mindig azonnal és őszintén fogom Önöket tájékoztatni a kialakult járványügyi helyzet félegyházi eseményeivel kapcsolatban.
Ma reggel arról számoltam be Önöknek, hogy Félegyháza területén egy személy koronavírus fertőzésben szenved. Az illetékes hatóságtól erről egyértelmű tájékoztatást kaptunk.

Idézem a határozatot: „Fentiek szerint az elkülönítés alá helyezett személy az új koronavírus (SARS-CoV-2) által okozott megbetegedésben szenved”.

Mindezzel szemben a mai napon tartott operatív törzs ülésén a hatóság képviselője arról tájékoztatott bennünket, hogy az érintett személy még nem lett a vírusra tesztelve.

Ezt követően azonnal felvetettük a kapcsolatot az érintett személlyel, aki közölte, hogy valóban nem tesztelték, nincs diagnosztizálva koronavírus fertőzéssel.

Hatósági házi karanténban van, mivel légúti panaszai voltak, de már ezek is enyhültek.

Tehát jelenleg szerencsére még nincs Kiskunfélegyházán bizonyíthatóan koronavírussal fertőzött személy.

Továbbra is kérjük Önöket, hogy aki teheti, maradjon otthon és vigyázzunk egymásra.

(Csányi József polgármester)

Címkék: koronavírus

2020. Szeptember 22. 15:31, kedd | Helyi

Számos érmet bezsebeltek a félegyházi erőemelők

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupa és Elit Show-t a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban.

2020. Szeptember 22. 10:58, kedd | Helyi

Délután megkezdődik a csillagászati ősz

Kedden 15.30-kor csillagászati értelemben is megkezdődik az ősz - írta honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat.

2020. Szeptember 21. 10:18, hétfő | Helyi

Kötelező a szájmaszk viselése

A Kormány döntésének megfelelően 2020. szeptember 21-től, hétfőtől a polgármesteri hivatalba ügyintézés céljából kizárólag az orrot és szájat eltakaró maszkban lehet belépni.

2020. Szeptember 21. 10:16, hétfő | Helyi

Ámulatba ejtő selyemfestmény kiállítás nyílt a könyvtárban

Bámulatosan szép selyemfestmény kiállítás nyílt Kovács Zsóka alkotóművész munkáiból szeptember 18-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.