Hírek
2020. Március 26. 15:41, csütörtök |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Az M1 bepillantást nyert a Szent László Kórház mindennapjaiba - VIDEÓ

Az M1 kollégái bemehettek abba a fővárosi kórházba, ahol a koronavírussal fertőzött betegeket ápolják.
Az orvosoknak és ápolóknak kötelező a védőszemüveg, valamint egy kisebb és egy nagyobb maszk viselése, ez utóbbi a teljes arcot védi. Az intenzív osztályon dolgozók a hozzátartozóikkal is alig érintkezhetnek, ugyanis nemcsak a munkában, hanem a magánéletben is szigorúan be kell tartaniuk a higiénés és távolságtartási szabályokat. Arra hívták fel a figyelmet, hogy az emberek leginkább úgy segíthetik az egészségügyi dolgozókat a vírus elleni küzdelemben, ha otthon maradnak – hangzott el az M1 Híradójában.
Védőszemüveg, alatta a szájat és az orrot eltakaró kisebb, majd egy teljes arcot védő nagyobb maszk – ezeket a speciális eszközöket kell hordaniuk a koronavírus-fertőzötteket kezelő orvosoknak és ápolóknak. A járvány idejére elsőként átalakított Szent László Kórház munkatársai folyamatosan ebben a felszerelésben figyelik a betegek állapotát.
A kórházban jelenleg nyolc fertőzöttet ápolnak intenzív osztályon
A vírus miatt a kórházban a betegellátás menete és a munkaidő hossza is megváltozott. Káposztás-Benedek Eszter, az intenzív osztály vezető szakápolója az M1-nek arról beszélt, hogy az itt dolgozó orvosok és ápolók hozzátartozóikkal is alig érintkeznek, a munka mellett ugyanis a magánéletben is szigorúbban kell követniük a higiénés és távolságtartási szabályokat. Úgy fogalmazott: leginkább az emberek úgy segíthetik az egészségügyi dolgozókat a vírus elleni küzdelemben, ha otthon maradnak.
A kórházi ápolásra szoruló betegeket elkülönített, lélegeztetőgéppel felszerelt kórtermekben helyezik el. A Dél-pesti Centrumkórház (Szent Lázló Kórház) nagy részét már kifejezetten a fertőzöttek fogadására alakították át, az intézményben rajtuk kívül a daganatos betegeket látják el.
Nagy István, a kórház főigazgatója hangsúlyozta: az intézmény orvosai és ápolói is hősiesen helyt állnak, de a társadalom támogatása nélkül lehetetlen lenne felvenni a harcot a vírussal.
A járvány idejére a centrumkórházhoz hasonló elkülönített szobákat alakítottak ki az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetben is. A koronavírus miatt több kórház működését is átszervezték, hogy szükség esetén karanténkórházként működhessen. A speciális ellátást igénylő fertőzötteket a Dél-pesti Centrumkórház és a Korányi-intézet mellett a Kútvölgyi Kórházban, a gyerekeket pedig továbbra is a Heim Pál Gyermekgyógyászati Intézetben látják el.
Az operatív törzs folyamatosan felügyeli a kórházi kapacitás bővítését – mondta Lakatos Tibor ezredes az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján. Müller Cecília országos tiszti főorvos emellett úgy fogalmazott: a bővítést a teljes ellátórendszerre kiterjesztik.
Csökkentheti a kórházak terhelését, hogy mostantól a háziorvos a mentőket is kiküldheti a fertőzésgyanús személy otthonához, hogy ott vegyenek tőle mintát. Ha a teszt kimutatja a koronavírus jelenlétét a szervezetében, de tünetmentes vagy enyhék a panaszai, akkor otthoni karanténban kell maradnia. Akinek az állapota kórházi ellátást igényel, a mentők beszállítják.
(A címlapfotó illusztráció - forrás: 444.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi
Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei
2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.
2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi
Koppányok Versenyben
Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.
2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.