2024. április 28, vasárnap - Valéria

2017. Április 02. 15:00, vasárnap | Helyi
Forrás: penzcentrum.hu

Az MNB döntheti el, mi kerüljön a multik akciós újságaiba

A magyar üzletláncokban és akciós újságjaiban is találkozhatunk hamarosan a jegybank pénzügyi termékekről szóló tájékoztatásaival.

Az együttműködés célja, hogy az aktuális pénzügyi trendekkel kapcsolatos tájékoztatás magyarok széles köréhez juthasson el.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) együttműködési megállapodást kötött a magyar élelmiszerláncokkal, ennek keretein belül:

• A boltokban tájékoztató füzeteket helyeznek el,
  • Az akciós újságokban a pénzügyi termékekről nyújtanak tájékoztatást és
  • A boltok weblapjain is nyújtanak pénzügyi tájékoztatást ezentúl.

A tájékoztatók szezonálisan az éppen aktuális égető pénzügyi termékekkel kapcsolatos kérdések megválaszolására törekednek:

• hamarosan a húsvéttel kapcsolatos tájékoztatással találkozhatunk, majd
  • az utazási kérdések (utasbiztosítás) kaphatunk ismereteket, később
  • az iskolakezdés kerül a középpontba, majd
  • a karácsonnyal kapcsolatos kérdésekről tájékozódhatunk.

Miért van erre szükség?
Az OECD országok között Magyarország az utolsó harmadba került a pénzügyi tudatossági felmérésen, vagyis nem állunk túl jól a tudatosság szempontjából. A kereskedelmi láncokon keresztül viszont a pénzügyi tudatosság jelentősen növelhető, hiszen ezek mindennapi kapcsolatban vannak a magyar családokkal. Ezzel összesen várhatóan 4-5 millió fogyasztót érhetnek el.

Érdekes kérdés, hogy a készülő áruházlánci törvény hogyan befolyásolhatja a jegybanki fogyasztói információk terjesztését, ezzel kapcsolatban részletes információt most nem adtak a Pénzcentrum kérdésére. A láncok akciós újságainak terjesztését ugyanis jelentősen visszavetheti a reklámra költhető összegek korlátozása, ezzel pedig az MNB üzenetei is nehezebben juthatnak el a fogyasztókhoz.

Címkék: áruházlánc, multik, OECD

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi