Hírek
2018. Június 30. 07:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó:pixabay
Az uniós lakosok több mint egyharmada nem nyaralt 2016-ban
Az Európai Unió lakosságának több mint egyharmada nem utazott el nyaralni 2016-ban; az otthon maradók csaknem fele pénzügyi okokra hivatkozott
- közölte a tavalyelőtti adatokat összesítő jelentésében az unió luxembourgi központú statisztikai hivatala pénteken.
Az Eurostat felmérése szerint az EU lakosságának 37,9 százaléka nem utazott sehová a vizsgált időszakban. Ennek okaként 47,8 százalékuk pénzügyi, 19,5 százalékuk egészségügyi, 13,3 százalékuk családi okokra hivatkozott és 20,2 százalékuk nem kívánt egyáltalán utazást tenni. Turisztikai célú utazás elmaradása legfőbb akadályaként a pénzügyi problémákat említette minden korosztály, kivéve a 65 év felettieket, ahol az egészségügyi okok voltak a leggyakrabban említett akadályok.
A jelentés kiemelte, hogy a pénzügyi korlátokat legtöbben Görögországban (a lakosság 75 százaléka), Portugáliában (a lakosság 66 százaléka) és Horvátországban (a lakosság 62 százaléka) jelölte meg utazásuk elmaradásának legfőbb okaként. Az utazás iránti érdeklődés hiánya legnagyobb mértékben, 60 százalékban Svédország lakosságára volt jellemző, őket Szlovákia (57 százalék), Portugália (53 százalék), majd Belgium (44 százalék) és Ausztria (38 százalék) követte. Egészségügyi problémákra legtöbben Németországban (39 százalék) és Csehországban (40 százalék) hivatkoztak. Munkára, vagy tanulmányi kötelezettségekre legtöbben Portugáliában (31 százalék), Belgiumban, Németországban és Ausztriában (mindhárom országban 25 százalék) hivatkoztak.
Az uniós lakosság 62 százaléka legalább egyszer tett turisztikai célú utazást. A lakosság ötven százaléka legalább egy éjszakát is magában foglaló belföldi utazást tett és közel egyharmada legalább egyszer külföldre utazott - közölték.
A statisztikai hivatal adatai szerint a magyarok 48,8 százaléka nem utazott sehová 2016-ban. Ennek indokaként 46,4 százalékban pénzügyi nehézségeket, 22,1 százalékban egészségügyi, 3,5 százalékban családi okokat és egyéb kötelezettségvállalásokat jelöltek meg. Az otthon maradók 15,2 százaléka munkára, vagy tanulásra hivatkozott és 2,9 százaléka nem kívánt semmilyen utazást tenni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 15:01, kedd | Belföld
Hazai siker a 40. Székely–Magyar Sakkbarátság versenyén
A két testvértelepülés negyedszázados sakk-port kapcsolata idén Erdélyországban a 40. találkozóval folytatódott.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
