Városlista
2025. június 17, kedd - Laura

Hírek

2020. Július 13. 11:14, hétfő | Helyi
Forrás: Kiskunsági Nemzeti Park

Bajba jutott fehér gólyafiókát mentettek meg

Bajba jutott fehér gólyafiókát mentettek meg

Erős széllel érkezett meg a hétvégén a hirtelen lehűlést okozó hidegfront.

Egy széllökés kipenderített egy fiókát a fészekből Öregcsertőn, melyről a település polgármestere, Kis-Vén László értesítette a Természetvédelmi Őrszolgálatot 2020.július 11-én, szombat este. Szerencsére időben észlelte az esetet és nem késlekedett a cselekvéssel, így a madár hamarosan biztos kezekbe került.

Agócs Péter, természetvédelmi őrkerület-vezető még aznap este egyeztetett az áramszolgáltató, az NKM Áramhálózati Kft. műveletirányító munkatársával, így másnap már egy emelőkosaras autó állt készen arra, hogy a gólyafiókát visszahelyezzék a település főutcáján lévő fészekbe, ahol két fióka nevelkedik.

Agócs Péter így számolt be az akcióról: „Mivel elég fejlett fiókákról volt szó, ezért csak a fészek alsó pereméig közelítettük meg a fészket úgy, hogy a fészekben lévő másik fióka ne láthassa az emberek közelségét, ezáltal nem állt fenn a veszélye az idő előtti kirepülésének. A madár visszahelyezése sikeresen megtörtént, ezúton is köszönjük az áramszolgáltató munkatársainak az önzetlen, hétvégi segítséget. Bízunk benne, hogy a június közepén meggyűrűzött fiatalok napokon belül sikeresen kirepülnek a fészekből, sok adatot szolgáltatva későbbiekben a tudomány számára.”

A visszahelyezés pillanatai

Így érkezett a vihar Öregcsertőre. Fotó: Agócs Péter

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi

Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja

Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.

2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2025. június 15. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA

2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2025. június 15. - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA