2019. szeptember 19, csütörtök - Vilhelmina

2019. Szeptember 10. 10:49, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Balázs Árpádról nevezték el Félegyháza zeneiskoláját

Balázs Árpád zeneszerzőt, Kiskunfélegyháza díszpolgárát választotta névadójául a Kiskunfélegyházi Művészeti Iskola.

A szeptember 2-án tanévnyitóval egybekötött ünnepségen Balázs Árpád is részt vett.

(Fotó: BAON.HU)

Kis-Fekete Vilmos, a tanintézmény igazgatója a Félegyházi Közlöny munkatársának elmondta, hogy az elképzelés megvalósításához nagy segítséget kapott a Kecskeméti Tankerület munkatársaitól és igazgatójától Zsámboki Annától, továbbá Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatától. Az önállósodással új fejezet kezdődik az intézmény életében. A névváltoztatást, illetve a Batthyány Lajos Általános Iskolától való leválást két éves előkészület előzte meg. A helyet ugyan még az általános iskola bocsátja rendelkezésükre, de jogilag már két különálló intézményről beszélhetünk.

– A névválasztást illetően könnyű feladatunk volt: Balázs Árpád mindig szoros kapcsolatban állt Kiskunfélegyházával és az itt folyó, fejlődő művészeti élettel. Személyéhez kötődik a Félegyházi Fanfár, amelyet kifejezetten a város számára komponált. Megható pillanat volt zeneszerző megilletődöttsége, amikor telefonon először vetettem fel, hogy mit szólna, ha az ő nevét viselné a zeneiskola. Természetesen jóváhagyta kérésünket, mi pedig büszkén viseljük az ő nevét és igyekszünk méltók lenni hozzá – mondta el a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.

2019. Szeptember 19. 11:48, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Tekintsék meg portálunkon friss anyakönyvi híreinket.

2019. Szeptember 19. 09:00, csütörtök | Helyi

Káprázatos látvány tárult természetjáróink szeme elé hétvégén

A Kiskun Természetbarát Sportegyesület háromnapos túrára invitálta tagjait szeptember 13-14-15-én.

2019. Szeptember 19. 08:00, csütörtök | Helyi

Idősek világnapja

Szeptember 30-án, hétfőn 15 órakor rendezik meg az Idősek világnapja ünnepséget a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében.

2019. Szeptember 18. 16:13, szerda | Helyi

A gondolatok és érzelmek egészségi állapotunkra gyakorolt hatása

E témában tart előadást Balogh Béla Kiskunfélegyházán október 3-án, 18 órai kezdettel a Móra Ferenc Művelődési Központban.