2019. november 22, péntek - Cecília

2019. Szeptember 10. 10:49, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Balázs Árpádról nevezték el Félegyháza zeneiskoláját

Balázs Árpád zeneszerzőt, Kiskunfélegyháza díszpolgárát választotta névadójául a Kiskunfélegyházi Művészeti Iskola.

A szeptember 2-án tanévnyitóval egybekötött ünnepségen Balázs Árpád is részt vett.

(Fotó: BAON.HU)

Kis-Fekete Vilmos, a tanintézmény igazgatója a Félegyházi Közlöny munkatársának elmondta, hogy az elképzelés megvalósításához nagy segítséget kapott a Kecskeméti Tankerület munkatársaitól és igazgatójától Zsámboki Annától, továbbá Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatától. Az önállósodással új fejezet kezdődik az intézmény életében. A névváltoztatást, illetve a Batthyány Lajos Általános Iskolától való leválást két éves előkészület előzte meg. A helyet ugyan még az általános iskola bocsátja rendelkezésükre, de jogilag már két különálló intézményről beszélhetünk.

– A névválasztást illetően könnyű feladatunk volt: Balázs Árpád mindig szoros kapcsolatban állt Kiskunfélegyházával és az itt folyó, fejlődő művészeti élettel. Személyéhez kötődik a Félegyházi Fanfár, amelyet kifejezetten a város számára komponált. Megható pillanat volt zeneszerző megilletődöttsége, amikor telefonon először vetettem fel, hogy mit szólna, ha az ő nevét viselné a zeneiskola. Természetesen jóváhagyta kérésünket, mi pedig büszkén viseljük az ő nevét és igyekszünk méltók lenni hozzá – mondta el a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.

2019. November 21. 21:48, csütörtök | Helyi

Fiú Országos Birkózó Diákolimpia

Fiú országos birkózó diákolimpiának ad otthont a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokot, november 23-án, szombaton 11 órától.

2019. November 21. 21:40, csütörtök | Helyi

Forgalomkorlátozás várható a Kossuth utcán

A karácsonyi díszkivilágítás kihelyezését végzik november 22-én, pénteken 7.30-tól körülbelül 14 óráig, emiatt forgalomkorlátozásra lehet számítani.

2019. November 21. 20:06, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avattak Huszka József tiszteletére

A Huszka József Hagyományőrző Egyesület névadójuk tiszteletére emléktáblát avatott november 20-án a dr. Holló Lajos és a Pázmány utca kereszteződésében található téren.

2019. November 21. 11:07, csütörtök | Helyi

Közreműködőket keres a NAV

A vállalkozások és a kereskedők egy egyszerű regisztrációval bekerülhetnek abba a nyilvántartásba, ahonnan a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kiválasztja a végrehajtási eljárásaiban közreműködő szervezeteket, kereskedőket.