2020. augusztus 11, kedd - Zsuzsanna

2019. Szeptember 10. 10:49, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Balázs Árpádról nevezték el Félegyháza zeneiskoláját

Balázs Árpád zeneszerzőt, Kiskunfélegyháza díszpolgárát választotta névadójául a Kiskunfélegyházi Művészeti Iskola.

A szeptember 2-án tanévnyitóval egybekötött ünnepségen Balázs Árpád is részt vett.

(Fotó: BAON.HU)

Kis-Fekete Vilmos, a tanintézmény igazgatója a Félegyházi Közlöny munkatársának elmondta, hogy az elképzelés megvalósításához nagy segítséget kapott a Kecskeméti Tankerület munkatársaitól és igazgatójától Zsámboki Annától, továbbá Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatától. Az önállósodással új fejezet kezdődik az intézmény életében. A névváltoztatást, illetve a Batthyány Lajos Általános Iskolától való leválást két éves előkészület előzte meg. A helyet ugyan még az általános iskola bocsátja rendelkezésükre, de jogilag már két különálló intézményről beszélhetünk.

– A névválasztást illetően könnyű feladatunk volt: Balázs Árpád mindig szoros kapcsolatban állt Kiskunfélegyházával és az itt folyó, fejlődő művészeti élettel. Személyéhez kötődik a Félegyházi Fanfár, amelyet kifejezetten a város számára komponált. Megható pillanat volt zeneszerző megilletődöttsége, amikor telefonon először vetettem fel, hogy mit szólna, ha az ő nevét viselné a zeneiskola. Természetesen jóváhagyta kérésünket, mi pedig büszkén viseljük az ő nevét és igyekszünk méltók lenni hozzá – mondta el a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója.

2020. Augusztus 10. 16:48, hétfő | Helyi

XXI. Szállási-napok Petőfiszálláson

Szállási-napi ünnepi megemlékezést tartanak Petőfiszálláson augusztus 20-án.

2020. Augusztus 10. 13:27, hétfő | Helyi

Megtartják a gólyatáborokat

A felsőoktatási intézmények többsége megtartja a gólyatáborát

2020. Augusztus 10. 12:02, hétfő | Helyi

E-book olvasó, a zsebre dugott kalandok tárháza

A nyári szabadságok egyik gyakori velejárója, hogy olyan dolgokra is időt áldozunk, melyek a hétköznapokban némiképp elsikkadnak.

2020. Augusztus 10. 10:47, hétfő | Helyi

Növényvédelmi permetezés Kiskunfélegyházán

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya ezúton értesíti a lakosságot a platán- és hársfák növényvédelmi permetezésének várható időpontjáról.