Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2019. Szeptember 26. 11:47, csütörtök | Helyi
Forrás: petofiszallas.hu

Befejeződött Petőfiszálláson az állomás épületének felújítása

Befejeződött Petőfiszálláson az állomás épületének felújítása

Az önkormányzat kezdeményezésére teljes külső felújításra került a Petőfiszállási állomás épülete.

A munkálatok során az ingatlan állagmegóvása mellett nagy gondot fordítottak az épület műemlék jellegének megőrzésére. A felújított épület, melynek több helységét az önkormányzat bérleményként közösségi célra kívánja hasznosítani a jövőben, nagyban emeli a belterületi utcák összképét.

Az emeleti helységekben a tervek szerint MÁV történeti kiállítás, a Polgárőrség irodája és a helyi értéktár bemutatóanyaga kap majd helyet.

A felújítási munkálatokat követő átadáson megjelentek a MÁV szakhatósági felügyelői, a kivitelező cég képviselője, valamint önkormányzatunk képviseletében Szász János polgármester és Nagy Péter projektfelelős.

Cikk és képek: Nagy Tímea (petofiszallas.hu)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 11:50, kedd | Helyi

Élő Betlehem a Kálvária-kápolnánál

Ünnepi hangulatú, hagyományőrző eseményre várják az érdeklődőket 2025. december 17-én, szerdán 10.30 órától a Kálvária-kápolna területén, ahol Élő Betlehem előadás kerül megrendezésre.

2025. December 15. 12:45, hétfő | Helyi

Interaktív nyílt nap a Rocktárban

Folytatódik „A ZENE MINDENKIÉ” című interaktív, élőzenei gyermekprojekt a Sorsocskák Alapítvány szervezésében.

2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi

Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.