Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2018. Október 21. 12:18, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Beteg gyerekek gyógyulására fordítják a tetoválófesztivál bevételét

Beteg gyerekek gyógyulására fordítják a tetoválófesztivál bevételét

Pontosan 440.000 forintot sikerült összegyűjteni a Szegedi Gyermekonkológiának az október 20-án tartott 1. Félegyházi Jótékonysági Tetoválófesztiválon.

A jótékonysági célzattal megrendezett tetoválófesztivál gondolata Papp Anett, a Béke egy mosollyal kezdődik Alapítvány vezetőjének és Kertész-Farkas János tetoválóművész fejében született meg. A rendezvény helyszínével kapcsolatban pedig szinte egyértelmű volt a döntés, hiszen Ónodi Árpád, a Rocktár élőzenei bázis vezetője örömmel csatlakozott a kezdeményezéshez.

S, hogy miért épp tetoválófesztivállal próbálja valaki támogatni a beteg gyermekeket, erre a kérdésre Kertész-Farkas János az Országos Tetováló Szövetség tagja adta meg lapunknak a választ:
- Sajnos én is beteg voltam és sokáig titkoltam. Négy és fél - öt év kellett ahhoz, hogy túltegyem rajta magam. Majdnem az állásomba és az életembe került. Anno, mikor a kezelésekre jártam, mi felnőttek próbáltunk erőt adni a rákos gyerekeknek, hogy könnyebb legyen nekik. Ez azonban a visszájára fordult, mert inkább a gyerekek adtak nekünk felnőtteknek erőt a kezelések alatt. Ezt szeretnénk most megköszönni azzal, hogy a beteg gyerekek javára fordítjuk a rendezvényből befolyt összeget - mondta a rendezvény fő szervezője.

Minden tetoválóművész két képpel készült, melyeknek „felvarrása” licit után kezdődök meg. A kikiáltási ára mindegyiknek 20.000 Ft. A licit nyertese pedig 4-5 óra leforgása alatt már büszkélkedhetett a kiválasztott képpel a bőrén – mondta el lapunknak a rendezvény másik fő szervezője Papp Anett.

A test tetoválás mellett lehetett smink tetoválást, avagy piercing-et csináltatni, a gyerekeknek pedig arcfestéssel, csillámtetoválással, henna-festéssel, holland hajfonással, Hellowee-n sminkek készítésével (ennek elkészülése után pedig fotózással) kedveskedtek a szervezők.

Annyi bizonyos, hogy a kellemes hangulatú rendezvényen gyermek és felnőtt egyaránt jól érezte magát, az pedig feltette a koronát a szervezők munkájára, hogy szép összeget nyújthatnak át a Szegedi Gyermekklinika Onkológiai Osztályának.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 11:50, kedd | Helyi

Élő Betlehem a Kálvária-kápolnánál

Ünnepi hangulatú, hagyományőrző eseményre várják az érdeklődőket 2025. december 17-én, szerdán 10.30 órától a Kálvária-kápolna területén, ahol Élő Betlehem előadás kerül megrendezésre.

2025. December 15. 12:45, hétfő | Helyi

Interaktív nyílt nap a Rocktárban

Folytatódik „A ZENE MINDENKIÉ” című interaktív, élőzenei gyermekprojekt a Sorsocskák Alapítvány szervezésében.

2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi

Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.