Hírek
2015. Szeptember 06. 10:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: origo.hu
Betiltották a veszélyes csokoládét
Földimogyorót tartalmazó csokoládé pralinét kellett kivonni a kereskedelmi forgalomból több európai tagállamban, köztük Magyarországon is.
A riasztás szeptember 3-án este érkezett az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén.
A belga hatóság által kezdeményezett riasztás szerint a termék nem jelölt allergén összetevőt, földimogyorót tartalmaz. A Nébih felhívja a földimogyoróra érzékeny fogyasztók figyelmét, hogy a kifogásolt terméket ne fogyasszák el.
A földimogyoró fogyasztása az arra érzékenyeknél kis mennyiségben is hirtelen kialakuló, súlyos allergiás reakciót okozhat! Éppen ezen okokból is alapvető élelmiszerbiztonsági elvárás – a 1169/2011/EU rendeletben foglaltaknak megfelelően –, hogy a potenciális allergénekre vonatkozó tájékoztatásnak minden esetben a fogyasztók rendelkezésére kell állnia.
A termékek a „Choceur” belga praliné (tételazonosító: L 1523021), valamint a „Palace” válogatott belga praliné (minőség-megőrzési idő: 16.08.2016), melyeket az áruházak levettek a polcokról.
A termékek forgalomból történő kivonásának hatósági ellenőrzése folyamatban van. A hatóság fokozottan kéri az élelmiszerintoleranciában és allergiában szenvedő fogyasztókat, hogy aki már vásárolt a fenti azonosítókkal ellátott termékből, ne fogyasszák el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:05, kedd | Helyi
Tájékoztatás vasúti gyomirtási munkálatokról
A MÁV Pálya működtetési Zrt. jelzése alapján tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a vasúti pályahálózat karbantartása érdekében 2026 tavaszán vegyszeres gyomirtási munkálatokat végeznek az alábbi vasútvonalak mentén:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 13. 14:59, hétfő | Helyi
ROADPOL SPEED – fókuszban a gyorshajtók
A gyorshajtók kiszűrése érdekében a ROADPOL Operational Group (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) egy hetes akciót szervez, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik.
2026. Április 13. 11:46, hétfő | Helyi
Sikeresen lezajlott a választás városunkban
A tegnapi országgyűlési választás Kiskunfélegyházán rendben, nyugodt körülmények között zajlott le.
