Hírek
2019. Január 25. 11:44, péntek |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Bevezetik a nevelőszülői gyedet
A gyermekvédelmi rendszerben gondozott 23 ezer fiatal közül nagyjából 15 ezren élnek már nevelőszülőknél
– mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára az M1 péntek reggeli műsorában.
Fülöp Attila elmondta, azért indítottak ősszel országos kampányt, hogy még több ember figyelmét felhívják a nevelőszülői lehetőségre. Emlékeztetett, hogy jövő januártól bevezetik a nevelőszülői gyedet, amelyet azok kaphatnak majd, akik kétévesnél fiatalabb gyereket nevelnek.
Az államtitkár arról is beszélt, hogy idén minden jogosult magasabb összegű ápolási díjat kap, mint tavaly; a díj 2022-re el fogja érni a minimálbér összegét.
Fülöp Attila emlékeztetett arra is, hogy január 31-éig pályázhatnak önkormányzatok, egyházi szervezetek a szociális földprogramra, és idén már 180 millió forintra lehet pályázni. Ennek célja, hogy azokban a vidéki kisközösségekben, ahol megvan a háztáji kert, ne akadályozza pénzhiány a növénytermesztést, az állattenyésztést – közölte.
(Fotó: illusztráció)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.
