2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2014. Június 04. 15:42, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Bíróság elé áll az iskolarobbantással fenyegető fiatalkorú

A 14 éves vádlott május 12-én 10 óra 19 perckor egy szentesi telefonfülkéből felhívta a 112-es segélyhívó számot és bejelentette, hogy a kiskunfélegyházi mezőgazdasági iskolában bombát helyeztek el.

A Kecskeméti Járási Ügyészség 2014. június 5-én közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt gyorsított eljárásban bíróság elé állítja azt a 14 éves szentesi fiút, aki május 12-én a rendőrségre betelefonálva azzal fenyegetőzött, hogy a kiskunfélegyházi mezőgazdasági iskolában bombát helyeztek el, ami 11 órakor fel fog robbanni.
Bíróság elé áll az iskolarobbantással fenyegető fiatalkorúBíróság elé áll az iskolarobbantással fenyegető fiatalkorúBíróság elé áll az iskolarobbantással fenyegető fiatalkorú

A 14 éves vádlott május 12-én 10 óra 19 perckor egy szentesi telefonfülkéből felhívta a 112-es segélyhívó számot és a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletesének bejelentette, hogy a kiskunfélegyházi mezőgazdasági iskolában bombát helyeztek el, ami 11 órakor fel fog robbanni. A valótlan bejelentés alapján a helyszínre érkező rendőrök három iskolát ürítettek ki, a tanároknak és a diákoknak el kellett hagyniuk az oktatási intézményeket és egyes utcákat is lezártak. A bombakutatás 13 óráig tartott, szerencsére bombát és egyéb robbanóanyagot nem találtak.

A fiatalkorú vádlott beismerte a terhére rótt bűncselekményt, ügyében 2014. június 5-én tart tárgyalást a Kiskunfélegyházi Járásbíróság – tájékoztatta a sajtót a a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt