2024. május 12, vasárnap - Pongrác

2016. November 24. 16:46, csütörtök | Helyi
Forrás: OrientPress

Botrányos sztrájk a kecskeméti Mercedes gyárban!

A munkásokat kizavarták a hidegbe!

Tegnap a sztrájkbizottság eredménytelen bértárgyalást folytatott a kecskeméti Mercedes gyár vezetőivel, majd úgy döntöttek, hogy hajnalban 2 órás sztrájkkal adnak nyomatékot a követeléseknek.
Ezután a szakszervezet három tisztségviselőjét nem engedték be a sztrájkoló dolgozókhoz a gyárba, sőt a hideg időben még ki is zavarták a kollégáikat az udvarra. Az érdekképviselet szerint az ilyen viselkedés méltatlan a mercedeshez.
Akik csatlakoztak a sztrájkhoz, azokat elküldték a munkaterületről, ezért tapsolva vonultak ki, azt skandálva, hogy „Hajrá magyarok!”

A gyárban mintegy 60 dolgozó függesztette fel a munkát, ami miatt a munkáltató igyekezett más területekről átirányítani dolgozókat, de minden igyekezetük ellenére a munkabeszüntetés elérte a célját és termeléskiesést okozott.
A Mercedes-gyár közleményben reagálva erősítette meg, hogy vezetőség megegyezett egy többlépcsős, 2 évre szóló, a korábbiakat meghaladó bérfejlesztésről, de ezt a Vasas szakszervezet nem írta alá.

A kecskeméti Mercedes-Benz gyár vezetősége kész további megbeszéléseket folytatni.

Címkék: mercedes, sztrájk

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. május 12. – Urunk mennybemenetele főünnep

2024. Május 12. 09:47, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 12. - URUNK MENNYBEMENETELE

2024. Május 10. 16:56, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 10. 16:54, péntek | Helyi

Vasárnap lesz a májusi vásár Félegyházán

A Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. május 12. (vasárnap).