Hírek
2017. December 22. 15:30, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Csak forralás után fogyasztható a vezetékes ivóvíz Orfűn
Legkevesebb 15 perces forralás után alkalmas emberi fogyasztásra a vezetékes ivóvíz Orfűn
- tájékoztatta az 1080 lelkes baranyai település lakóit a vízszolgáltató Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. csütörtöki keltezésű szórólapján, amelyet a település honlapján elektronikus formában is közzétettek.
A lapon az áll, hogy a vízellátó rendszer fertőtlenítése és ellenőrzése után ad értesítést a DRV korlátozás - visszavonásig érvényes - feloldásáról.
Füziné Kajdy Zita, Orfű független polgármestere pénteken az MTI-nek azt mondta: a község vízellátását biztosító Toplica-kút vize a mintegy tíz nappal ezelőtt nagy esőzés miatt opálossá, zavarossá vált.
A kötelező vízminőség-mérések egy összetevő vonatkozásában határérték-túllépést mutattak, az ÁNTSZ-vizsgálat jelenleg is folyamatban van - közölte.
A DRV lajtos kocsival is biztosítani fogja az ivóvízellátást a településen. A polgármester az ivóvízfogyasztással összefüggő megbetegedésről nem tud.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 13:00, szombat | Belföld
A Mol várakozásai szerint a most megvásárolt Aphrodité gázmező nagy hatással lesz az európai piacra
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
