Hírek
2019. Május 23. 13:21, csütörtök |
Helyi
Forrás: petofiszallas.hu
Családi napot tartottak Petőfiszálláson a Faluházban
2019. május 11-én, szombaton a petőfiszállási iskola tanulói ünnepi műsorral kedveskedtek a településen élő családoknak.
Az intézményvezető köszöntője után Mindák Piroska hegedűjátékát hallgathatták meg a jelenlévők, majd Szász János polgármester ünnepi gondolatai hangzottak el.
Meghívott vendégként most is mosolyt csaltak a közönség arcára az óvodások. Ezt követte az énekkarosok fellépése, majd a rajzpályázat eredményhirdetése. Bakos Zorka kalotaszegi népdal éneklésével bűvölte el a közönséget. A műsor gerincét a színjátszósok Lúdas Matyi című előadása adta, melyben Fődi Fanni és Fődi Hanna is szerepelt egy igényesen kidolgozott táncjelenettel.
Az iskola fontosnak tartja, hogy ezen az ünnepen minden tanuló szerepeljen, így most is egy közös dallal készültek a gyerekek szüleiknek. Megható és elbűvölő volt a 107 fős énekkar előadása. A műsor végén egy-egy szál rózsával köszöntötték a tanulók az édesanyákat.
A település képviselőtestülete minden kedves megjelentet vendégül látott. Minden támogatónak, segítőnek, a gyerekeket felkészítő pedagógusoknak köszönet a munkájáért!
"Az emberek arcára mosolyt fakasztani, szemükbe könnyet csalni, a legnagyszerűbb dolog a világon.”
(Charlie Chaplin)
(Cikk és képek: petőfiszállási iskola)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 11:50, kedd | Helyi
Élő Betlehem a Kálvária-kápolnánál
Ünnepi hangulatú, hagyományőrző eseményre várják az érdeklődőket 2025. december 17-én, szerdán 10.30 órától a Kálvária-kápolna területén, ahol Élő Betlehem előadás kerül megrendezésre.
2025. December 15. 12:45, hétfő | Helyi
Interaktív nyílt nap a Rocktárban
Folytatódik „A ZENE MINDENKIÉ” című interaktív, élőzenei gyermekprojekt a Sorsocskák Alapítvány szervezésében.
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.










