Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2015. November 03. 11:43, kedd | Helyi
Forrás: Jobb Veled a Világ Alapítvány

Csatlakozz az Élő Szeretetlánc-flashmob-hoz!

Csatlakozz az Élő Szeretetlánc-flashmob-hoz!

A Jobb Veled a Világ Alapítvány a Kiskunfélegyházi Boldogságklub szervezésével szeretettel várja 2015. november 22-én 10 órára a Béke térre mindazokat, akik csatlakoznának a szeretetlánc megalkotásához.

Mit jelent számodra a szeretet?
Körben álva, egymásba karolva összekötjük a szeretetlánc szemeit. Szeretnénk, ha Kiskunfélegyházán minél hosszabb láncot alkotnánk, megmutatva hogy városunkban igazán jelen van a szeretet és az összetartozás.

Az országos megmozdulás célja, hogy felhívjuk a figyelmet a társas kapcsolatok boldogságfokozó erejére, a szeretet jelentőségére.

A flashmob ötletét az Alapítvány 2014 szeptemberében elindított Boldogságprogramja adta, melynek harmadik hónapja a társas kapcsolatok ápolásáról szól. A jó kapcsolatok számos életfontosságú szükségletünket kielégítik, mint a létfenntartás, a támasznyújtás, vagy a szeretetérzés megtapasztalása.

"Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy milyen fontosak a társas kapcsolatok az egészségünk és a lelki jóllétünk szempontjából. A boldogsággal foglalkozó szakirodalom egyik legfontosabb felfedezése, hogy a boldog embereknek jobbak a társas kapcsolataik, mint kevésbé boldog társaiknak." Dr. Sonja Lyubomirsky

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.