Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2020. Június 29. 17:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Cseh embercsempészt tartóztattak le Vas megyében

Cseh embercsempészt tartóztattak le Vas megyében

Letartóztatott a Szombathelyi Járásbíróság egy embercsempészéssel gyanúsított cseh férfit, aki Magyarországon keresztül Ausztriába próbált meg eljuttatni hat, magát szír állampolgárnak valló embert

- közölte Székely Tamás megyei főügyészhelyettes hétfőn az MTI-vel. A gyanú szerint a férfi a szerb-magyar határ közelében egy erdős területen vette fel járművébe a hat illegális migránst azzal a szándékkal, hogy fejenként ezer euróért Bécsbe vigye őket. A rendőrök azonban szerda éjjel Felsőszölnökön - a magyar-szlovén-osztrák hármashatár közelében - egy közúti ellenőrzés során megállították és elfogták őket - tartalmazza a főügyészségi közlemény.

Székely Tamás hozzáfűzte: a járásbíróság az ügyészségi indítvánnyal egyezően a szökés, valamint a bizonyítás meghiúsításának veszélye miatt rendelte el egy hónapra a gyanúsított letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.