Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2014. Szeptember 16. 09:58, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Cserkészeket toboroznak hétvégén

Cserkészeket toboroznak hétvégén

Toborzót tart Kiskunfélegyházán a 871-es számú Szent Imre Cserkészcsapat szeptember 21-én, vasárnap 15 órakor. Az eseménynek a cserkészek új csapatotthona ad otthont a Kazinczy utca 1. szám alatt.

A 871-es számú Szent Imre Cserkészcsapat 1989-ben alakult Kiskunfélegyházán, a cserkészet magyarországi újraindulásának évében. A cserkészcsapat idén ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját – tájékoztatta a Félegyházi Híreket Juhász Miklós a cserkészek vezetője. A csapat az elmúlt években kivette a részét a félegyházi ifjúság neveléséből, kirándulásokat, nyári táborokat szerveztek a cserkészközösség tagjainak. A 871-es számú Szent Imre Cserkészcsapatban több mint száz fiatal fordult meg. Szeptember 21-én, vasárnap azzal a céllal szerveznek programot, hogy bővítsék taglétszámukat elsősorban 8-10 éves gyermekekkel – fejtette ki Juhász Miklós. A toborzáson a gyermekeknek és szüleiknek is színes programokkal és játékos vetélkedőkkel kedveskednek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.