Hírek
2018. Szeptember 07. 08:58, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Csökken a dízelautók népszerűsége Magyarországon is

Gyorsan csökken a dízelautók népszerűsége Európában, a második negyedévben 300 ezerrel, azaz 15,7 százalékkal kevesebb gázolajjal hajtott új személykocsit helyeztek üzembe a kontinensen, mint egy évvel korábban.
A jelenség Magyarországot is elérte, 5 százalékkal visszaesett a dízelautók eladása - áll a Világgazdaság pénteki számában.
A gazdasági napilap cikke szerint a háttérben a VW-botrány mellett a környezetvédelmi előírások szigorodása, a kínálat beszűkülése és a dízelautók használatának adminisztratív korlátozása, sok esetben tiltása áll.
Az EU és az EFTA 32 tagállamában 15,7 százalékos volt a visszaesés a második negyedévben, az első félévet tekintve pedig már 16,7 százalékos. Csupán négy piacon mértek növekedést a második negyedévben, a bolgároknál 4 százalékot, az észteknél 6,9-et, a románoknál 3,5-öt, a svédeknél pedig 5,6-ot.
A közismerten dízelbarát magyarok is gondolkodóba estek, végül sokan a benzines autókat választották. A második negyedévben 5 százalékkal kevesebb, 9159 dízelautó kapott rendszámot, miközben a benzinesek száma 27 965 darabra nőtt, ami kiugró, 43,3 százalékos bővülés. Ennél pörgősebb piaca a benzines autóknak tavasszal csak a svédeknél, valamint a 79 százalékos pluszt jegyző románoknál volt.
Az öt legnagyobb európai piacon egyaránt két számjegyű volt a csökkenés: a dízeleladások a briteknél 25,6, a spanyoloknál 19,5, a németeknél 18,8, a franciáknál 12, az olaszoknál pedig 10,3 százalékkal estek vissza - olvasható a Világgazdaságban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta