Hírek
2022. Január 11. 11:07, kedd |
Bulvár
Forrás: mti - illusztráció:
Csütörtöktől a mozikban a Szerelem első vérig felújított változata
Digitálisan felújított formában tér vissza csütörtöktől a mozikba a nyolcvanas éves egyik legsikeresebb filmje, a Szerelem első vérig,
amelyet Budapesten a Cinema MOM, a Pólus, Corvin, Toldi és a Sugár Mozi vetít, országszerte pedig több art moziban lesz látható - tájékoztatta a filmet forgalmazó Pannonia Entertainment Ltd. hétfőn az MTI-t.
A Szerelem első vérig, a "magyar Házibuli" szélsőséges érzelmeket és tabutémákat megörökítő tini-melodráma, amely a vagány, durcásképű szaxofonos fiú és egy ártatlan szőke lány első, esetlen és megható szerelmi kapcsolatát mutatja be - olvasható a tájékoztatóban.
Mint írják, Dobray György és Horváth Péter amatőr főszereplőkkel forgatott kultfilmjét több mint egymillió néző látta a nyolcvanas évek közepén, a film sikere még az alkotókat is meglepte. A Szerelem első vérig meg tudta szólítani a fiatalokat, a tinik úgy érezték, végre valaki nekik, róluk beszél. A film érzelmes, lírai zenéjét Dés László szerezte, a főcímdalát Demjén Ferenc énekelte és a dal heteken keresztül vezette a toplistát, az év slágere lett.
Később két további folytatása is készült, ám egyik sem lett olyan sikeres, mint az első rész. A film teljes körű restaurálása a Nemzeti Filmintézet Filmarchívum és Filmlabor igazgatóságainak együttműködésében valósult meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 19:00, csütörtök | Bulvár
A Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is fellép a Művészetek Völgyében
Mások mellett a Parno Graszt, a Carson Coma és a Quimby is zenél majd a 35. Művészetek Völgye fesztiválon, amelynek Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend ad otthont nyár közepén
2026. Február 17. 17:00, kedd | Bulvár
Elhunyt Robert Duvall Oscar-díjas amerikai színész
2026. Február 11. 15:00, szerda | Bulvár
Három hét alatt országszerte 111 ezer nézője volt a Magyar menyegző című filmnek
Három hét alatt 111 ezer néző látta a hazai mozikban a Forum Hungary forgalmazásában vetített Magyar menyegző című filmet.
2026. Február 09. 07:24, hétfő | Bulvár
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
