2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Október 09. 08:00, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Darázsgarázs? Rovarhotel?

Ennek bizony a fele sem tréfa! A Madárbarát klub vezetője Meizl Ferenc többek között ezen különleges építményeket is bemutatta október 7-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmában.

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár idén is csatlakozott az Országos Könyvtári Napokhoz, melynek keretében „Őszi családi szombat délelőttre” invitálta a Gyermekbirodalomba az érdeklődőket, melynek szervezésében és lebonyolításában közreműködött: Regőczi Márta könyvtáros, a Platán Utcai Iskola tagintézmény-vezetője Takácsné Medveczki Zsuzsanna, tagintézményvezető-helyettese Szunyi Anikó és szaktanára Iványi Gabriella.

Elsőként a Madárbarát klubfoglalkozáson vehettek részt a gyerekek, ahol vetélkedőn mérhették össze tudásukat. A kvízt kitöltő gyerekek ajándékba kaptak egy terepi madárhatározó könyvet és egy-egy kulacsot. Ezen kívül Meizl Ferenc, a klub vezetője különböző könyveket és szórólapokat ajánlott a madárbarát fiatalok figyelmébe, de megtudhatták azt is, hogyan lehet a legegyszerűbben rovarhotelt, illetve darázsgarázst építeni a kertekben előforduló hasznos bogarak számára.