Városlista
2026. január 4, vasárnap - Titusz

Hírek

2020. Szeptember 22. 10:58, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Délután megkezdődik a csillagászati ősz

Délután megkezdődik a csillagászati ősz

Kedden 15.30-kor csillagászati értelemben is megkezdődik az ősz - írta honlapján az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Lehűlés csak a hétvégén érkezik, de már a következő napokban többször várható csapadék.

Ebben az évben szeptember 22-én van az őszi napéjegyenlőség. Ekkor a Nap éppen 90 fok magasan van az Egyenlítő felett, így a nappal és az éjszaka is ugyanolyan hosszúságú ezen a napon. A következő időszakban, egészen decemberig, rövidülnek a nappalok.

Az előrejelzés szerint a csillagászati ősz első napján általában napos idő várható, kevés felhővel, majd késő délutántól a délnyugati megyékben gomolyfelhők képződnek, és arrafelé néhol zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. A legmagasabb hőmérséklet 24-29 Celsius-fok között valószínű. Késő estére 11-18 fok közé csökken a hőmérséklet.

Szerdára Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarveszély miatt. Azt írták: szerdán a hajnali órákban a főváros környékén egy-egy zápor mellett kis valószínűséggel alakulhat ki zivatar. Ezeket legfeljebb szélerősödés kísérheti. A délutáni óráktól nyugat felől szórványosan alakulhat ki a záporok mellett zivatar, amelyeket szélerősödés, intenzív csapadék és jégeső kísérhet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 16:23, péntek | Helyi

Tájékoztató a 2026. évi hulladékszállításról

Elkészült Kiskunfélegyháza 2026. évi hulladékszállítási naptára, amely tartalmazza a kommunális, szelektív és zöldhulladék elszállításának időpontjait.

2026. Január 02. 12:20, péntek | Helyi

Januári programok a Móra Ferenc Művelődési Házban

A Móra Ferenc Művelődési Központ szeretettel meghívja és várja 2025. januári rendezvényeire.

2025. December 29. 22:17, hétfő | Helyi

Garázs ég Kiskunfélegyházán

A tűzoltók több vízsugárral oltják a lángokat.