Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2014. Május 05. 16:27, hétfő | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Digitális nyelvi program

Digitális nyelvi program

A Kiskunfélegyházi Középiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium 6 éve működteti a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatását és szakmához jutását segítő Arany János Kollégiumi-Szakiskolai Programot.

A Kiskunfélegyházi Középiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium 6 éve működteti a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatását és szakmához jutását segítő Arany János Kollégiumi-Szakiskolai Programot. Az Arany János Tehetséggondozó, illetve az Arany János Kollégiumi Program társprogramja keretében három éve megrendezésre kerülő Digitális Nyelvi Verseny célja, hogy közel egy tanéven át versenyszituációt teremtsen az angolt és németet tanuló diákoknak, és hogy a diákok komplex rálátást nyerjenek az adott idegen nyelv nyelvtani problémáira.

Az iskola kezdetektől fogva készít fel tanulókat erre a nemes megmérettetésre. Minden évben angol és német nyelvből is 4-5 fő készül októbertől márciusig és eddig minden alkalommal mindegyik tanulónk bejutott az áprilisi budapesti döntőbe, amit az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum épületében rendez az Arany János Programiroda.

A verseny a Mentors Digitális Nyelvoktató Rendszeren keresztül valósul meg, ami azt jelenti, hogy az egy hetes – tanár által irányított - felkészülést követően a tanulók egy webes tesztet töltenek ki az előzetesen feldolgozott nyelvtani témában.

Idén a döntőbe a három programból (AJTP, AJKP és AJKSZP) összesen több mint 100 tanuló méretetett meg és a hat AJKSZP-s dobogós helyezésből 5-öt a félegyházi Kossuth Lajos Középiskola programosai hoztak el:

Angol nyelvből:

I. helyezés Tapodi István 1/11/7 osztályos eladó tanuló (Kossuth Szakképző)
II. helyezés: Nagy Sándor 1/11/7 osztályos eladó tanuló (Kossuth Szakképző)
III. helyezés: Ferencz Mónika 2/12/D osztályos pék-cukrász tanuló (Mezőgazdasági Szakképző)

Német nyelvből:

II. helyezés: Vincze Irén 2/12/D osztályos pék-cukrász tanuló (Mezőgazdasági Szakképző)
III. helyezés: Szarka Krisztina 2/10/4 osztályos eladó tanuló (Mezőgazdasági Szakképző)

Felkészítők:

angol: Huszka Zsolt (tanár, kollégiumi nevelőtanár, AJKSZP programgazda)
német: Daróczi Anita (csoportvezető, nyelvtanár)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.