Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2018. Január 11. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósíja jelenti:

Donald Trump: az amerikai bírósági rendszer "tisztességtelen"

Donald Trump: az amerikai bírósági rendszer

"Tisztességtelennek" minősítette Donald Trump amerikai elnök Twitter-bejegyzésben szerdán az amerikai bírósági rendszert,

utalva arra, hogy egy kaliforniai szövetségi bíró felfüggesztette az illegális bevándorlóként gyermekkorban az Egyesült Államokba érkezett fiatalokat védő program (DACA) leállítását.

William Alsup kaliforniai szövetségi bíró szerdára virradóra függesztette fel a DACA-program befejezéséről szóló elnöki rendeletet. Bejegyzésében Donald Trump leszögezte: bizonyos esetek mindig ehhez a szövetségi bírósághoz kerülnek és csaknem mindig győzelmet aratnak, mielőtt egy felsőbb szintű bíróság megváltoztatná döntésüket.

Alsup bíró a döntése meghozatalakor azzal érvelt, hogy a kormány nem kezdheti meg egy program lezárását, miközben az arra vonatkozó döntést bíróságon támadták meg.

Az igazságügyi minisztérium jelezte, hogy megfellebbezi William Alsup határozatát.

Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője szerdán közleményt adott ki, amelyben hangsúlyozta: "botrányosnak tartjuk e döntést, főképp annak fényében, hogy az elnök ugyanezen a napon sikeres kétpárti megbeszélést tartott a képviselőház és a szenátus tagjaival a Fehér Házban".

Az úgynevezett DACA-programot 2012-ben az előző elnök, Barack Obama rendeleti úton hívta életre, védelmet biztosítva annak a mintegy 800 ezer fiatalnak, akit illegális bevándorló szülei még kisgyermekként hoztak az Egyesült Államokba. Donald Trump már elnökválasztási kampányában is e program lezárását ígérte, elnökként pedig átmeneti időre ugyan meghosszabbította programot, de jövő tavaszig adott határidőt a törvényhozásnak egy átfogó bevándorlási reform megalkotására, amely egyúttal véget vetne a DACA-nak is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 07:13, hétfő | Külföld

Netanjahu: izraeli támadás végzett az iráni hírszerzés vezetőjével és helyettesével

Izraeli támadás végzett az iráni hírszerzés vezetőjével és helyettesével – jelentette be Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök vasárnap egy amerikai médiumnak adott interjúban.

2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Külföld

Donald Trump: nagyrészt Iránról, kisebb részt Ukrajnáról szólt a szombati telefonbeszélgetés Vlagyimir Putyinnal

Donald Trump szerint elsősorban az Irán körül kialakult helyzetről, és kisebb részt Ukrajnáról szólt Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton folytatott telefonbeszélgetése - ezt az amerikai elnök közösségi médiaoldalán közölte.

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.