Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2013. Május 23. 10:10, csütörtök | Belföld
Forrás: Holtankoljak

Drágul az üzemanyag

Drágul az üzemanyag

4 forinttal nő a benzin ára a kutakon, a gázolajé 2 forinttal emelkedik

4 forinttal nő a benzin ára a kutakon, a gázolajé 2 forinttal emelkedik a hétfői munkaszüneti nap miatt ezúttal csütörtökön. Így a benzin országos átlagos ára adatbázisunk árai alapján 411 forintra nő, a gázolajé 415 forintra. A legdrágább töltőállomásokon továbbra is 440 forint körül alakul majd a benzin és a gázolaj ára is. Legutóbb, a múlt hét előtti héten 3-3 forinttal csökkent a benzin és a gázlaj ára is, a múlt héten nem volt árváltozás. Az áremelkedés vélhető oka, hogy a múlt héten gyengült a forint dollárral szembeni árfolyama, és – bár nem sokkal – de növekedett a benzin és a gázolaj tőzsdei jegyzésára. A forint gyengülése miatt azonban a benzin – már forintban számítva – 1,7 százalékkal, a gázolaj pedig 0,4 százalékkal drágult, ez indokolhatja az árnövekedést. Bioetanolt (E85) 349 forintos átlagos áron tankolhatunk, az autógáz (LPG) átlagára 265 forint. A benzin átlagára ára tavaly április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj 2012. január közepén volt a legdrágább, akkor egy liter ára átlagosan 449 forint volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi