Hírek
2016. Szeptember 07. 08:01, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Duális műszaki mesterképzés indul a Műegyetemen
Az országban először indul duális rendszerű műszaki mesterképzés, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Siemens partnerségének köszönhetően.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint 2017 februárjától Magyarországon elsőként, a vállalat támogatásával duális rendszerű műszaki mesterképzés indul a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán. Az Oktatási Hivatal által akkreditált képzés előnye, hogy az egyetemisták az elméleti tudást az oktatási intézmények falai között sajátíthatják el, miközben a cégnél a munkaerőpiac elvárásainak megfelelő gyakorlati tapasztalatra tesznek szert.
A duális rendszerű, műszaki mesterképzésre már idén szeptembertől lehet jelentkezni. A kurzus leendő hallgatói az erőművi folyamatirányítás mellett a villamos- és irányítástechnikai üzembe helyezés területeit ismerhetik meg. A képzést az egyetem és a cég olyan, legalább BSc végzettséggel rendelkező hallgatók számára ajánlja, akik érdeklődnek az erőművi villamosenergia-termelési folyamatok, illetve ezek szabályozása iránt, és a korábbi tanulmányaikat villamosmérnöki vagy energetikus-mérnöki képzésben folytatták.
Az együttműködés lehetővé teszi, hogy a BME-n megszerzett elméleti tudást a fiatalok már egyetemi éveik alatt a gyakorlatban is alkalmazhassák – mondta el Józsa János, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora.
(Fotó: illusztráció)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.
2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi
A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.
2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi
Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán
Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.
