Hírek
2017. Augusztus 11. 11:48, péntek |
Helyi
Forrás: Adrienn
Dübörögnek a veterán katonai és az oldalkocsis motorosok a Parkerdőben

A hétköznapi kezdés ellenére is sokan ellátogattak az augusztus 10-én induló IV. Nemzetközi Oldalkocsis és az I. Nemzetközi Katonai Motoros Találkozóra a Parkerdőbe.
Ónodi Árpád, a rendezvény fő szervezője az ünnepélyes megnyitón elmondta, hogy a városunkban megrendezett oldalkocsis motoros találkozó Közép-Európa második legnagyobb háromkerekű rendezvénye. Ez a rendkívül népszerű rendezvény a katonai motorosok kérésére idén az I. Nemzetközi Katonai Motoros Találkozónak is otthont ad.
A száguldó különleges vasparipákkal már csütörtökön és több utcán is találkozhattak a városlakók, de az elkövetkező két napban is bőven akad program, melyen közelebbről megismerkedhetnek mind a háromkerekű, mind pedig a veterán csodagépekkel.
A sok érdekes látnivaló mellett a vállalkozó kedvűeknek lehetőségük nyílik átélni az oldalkocsizás örömeit, illetve soha nem látott méretű katonai motoros hagyományőrző kiállításon ámulhatnak el a különleges régi szerkezeteken. A tárlat a maga hangulatával úgy tükrözi vissza a mintegy száz éves katonai motorgyártás történetét, mintha időutazáson venne részt a nézelődő. A bemutatók, szakmai előadások, élménytúrák mellett koncertek is színesítik a rendezvényt, melynek első fellépője csütörtökön az Alma Együttes volt.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 07:04, péntek | Helyi
Fedezze fel a magyar népzene és jazz különleges találkozását
A Béke-Tér Zene következő előadója Tóth Ákos tárogatóművész lesz augusztus 1-jén.
2025. Július 31. 21:33, csütörtök | Helyi
Színes nyári fesztivál Csongrádon: Körös-Toroki Napok 2025
Augusztus 1-3. között ismét megrendezik a hagyományos, családokat és fiatalokat egyaránt megmozgató fesztivált a csongrádi Körös-torok területén.
2025. Július 30. 07:08, szerda | Helyi
Emléknap Petőfi Sándor halálának évfordulóján
Kiskunfélegyházán július 31-én, csütörtökön 18 órakor lánglelkű költőnkre Petőfi Sándorra emlékezünk a Petőfi téren.
2025. Július 29. 11:54, kedd | Helyi
Rendőri segítséggel kerültek biztonságba a bajba jutott tappancsok
Bejelentés érkezett hozzánk, hogy Kecskemét egyik erdős részén – egy nem körbekerített területen – rövid pórázon tartanak kutyusokat, rossz körülmények között.