Hírek
2013. November 20. 13:44, szerda |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Ebzárlat Kiskunfélegyházán
A rókák esetében laboratóriumi vizsgálatokkal megállapított veszettség miatt elrendelt ebzárlat Kiskunfélegyháza közigazgatási területén érvényben van.
A rókák esetében laboratóriumi vizsgálatokkal megállapított veszettség miatt elrendelt ebzárlat Kiskunfélegyháza közigazgatási területén érvényben van. Az illetékes járási főállatorvosok szerint: Az ebzárlat tartama alatt tartási helyén minden kutyát és macskát elzárva, illetőleg a kutyákat megkötve úgy kell tartani, hogy azok más állattal vagy emberrel ne érintkezhessenek. Zárt udvarban a kutyák elzárását vagy megkötését mellőzni lehet, ha onnan azok ki nem szökhetnek. Kutyát tartási helyéről csak pórázon vezetve és szájkosárral szabad kivinni. A település területéről kizárólag érvényes veszettség elleni védőoltással rendelkező kutyát vagy macskát és csak a hatósági állatorvos kedvező eredményű vizsgálata után és engedélyével szabad kivinni. Az érvényes veszettség elleni védőoltással rendelkező vadászebek, a fegyveres erők és fegyveres testületek ebei, a katasztrófa-mentő ebek, a segítő és terápiás ebek, valamint a látássérült embereket vezető ebek rendeltetési céljuknak megfelelő használatuk idejére mentesek a korlátozás alól. Az ebzárlat alatt húsevő állatok összevezetésével járó rendezvény nem tartható. Az ebzárlat rendelkezéseinek betartását a közterületek felügyelők ellenőrzik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:05, kedd | Helyi
Tájékoztatás vasúti gyomirtási munkálatokról
A MÁV Pálya működtetési Zrt. jelzése alapján tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a vasúti pályahálózat karbantartása érdekében 2026 tavaszán vegyszeres gyomirtási munkálatokat végeznek az alábbi vasútvonalak mentén:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 13. 14:59, hétfő | Helyi
ROADPOL SPEED – fókuszban a gyorshajtók
A gyorshajtók kiszűrése érdekében a ROADPOL Operational Group (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) egy hetes akciót szervez, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik.
2026. Április 13. 11:46, hétfő | Helyi
Sikeresen lezajlott a választás városunkban
A tegnapi országgyűlési választás Kiskunfélegyházán rendben, nyugodt körülmények között zajlott le.
