Hírek
2015. Április 09. 11:16, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: police.hu
Égett a nádas Tiszakécskén
Hat fiatal tüzes íjjal akart játszani, de felgyulladt a nád.
A Kecskeméti Rendőrkapitányság Tiszakécske Rendőrőrs járőrei 2015. április 7-én 16 óra 50 perc körüli időben észlelték, hogy a Tiszakécske Tisza sor mellett lévő nádas felől erős füst látszódik. A Vörösmarty utca Tisza sor utca kereszteződésétől körülbelül 30 méterre égett a nád, mellette a kivágott nád. A helyszínre elsőként a helyi tűzoltóság munkatársai érkeztek meg és azonnal elkezdték az oltást. A tűzben senki sem sérült meg.
Az egyenruhások megkezdték a helyszíni szemlét és az adatgyűjtést. A szemle során találtak egy napszemüveget is, mely alapján felmerült a gyanú, hogy a tűz nem véletlenül keletkezett. Az adatgyűjtés során olyan információ jutott birtokukba, hogy a tűz előtt több fiatalkorú játszott a nádasnál.



Kiderült, hogy a hat fiatal házilag próbált meg íjat készíteni, azt próbálgatták. A nádat a fiatalok összekötözték és meggyújtva nyílvesszőként lőtték ki, ami eltalált egy nádkúpot, majd azonnal kigyulladt. A fiatalok megijedtek és elszaladtak a tűztől. A tűz miatt 500 négyzetméteren 18 nádkúp és nád égett le.
Az ügyben a Kecskeméti Rendőrkapitányság Tiszakécske Rendőrőrse rongálás vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 10:43, szombat | Kék hírek
A GVH 235 millió forintos bírságot szabott ki az eMAG Magyarország Kft.-re
2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek
Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden
A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.
2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek
Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek
Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott
A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.
