Hírek
2015. Június 28. 13:11, vasárnap |
Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna
Egy nyári éjszaka a múzeumban
A hagyományoknak megfelelően a Kiskun Múzeum ebben az esztendőben is csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos rendezvénysorozathoz. Az éjszakába nyúló programokkal június 27-én várták az érdeklődőket.
A Kiskun Múzeum, valamint a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ szervezésének köszönhetően ez az éjszaka más volt mint a többi. A Móra Ferenc Emlékház, a Petőfi Sándor Emlékház és a Kiskun Múzeum is nyitott kapukkal és változatás programokkal fogadta az érdeklődőket június 27-én. A délután folyamán kézműves foglalkozásra, bábelőadásra, táncházra és tárlatjáróra invitálták a kicsiket és nagyokat egyaránt. Késő délután aztán dobpergés toborozta a járókelőket. A Kiskunfélegyházi Koncertfúvós Zenekar tagjainak közreműködésével indult el a menet elsőként a Petőfi-házba, ahol a Kiskunfélegyházi Képző- és Iparművészek, a Holló László- és a Terescsényi Endre Képzőművész Kör, valamint a Wesel Hugó Fotókör nyitott műhelyének munkájába csöppenhettek a résztvevők. Miután mindenki szétnézett az alkotások között és a bátrabbak kipróbálták kézügyességüket a menet a Kiskun Múzeumba indult. A Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat programjait a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola műsora nyitotta. Őket Félegyházi Táncszínház „Ez a vonat, ha elindult…” című táncjátéka követte. Az este folyamán fellépett a Swing Cats, valamint a Gypo Circus együttes.
Természetesen az éjszaka ezúttal sem telhetett gyertyás tárlatvezetés nélkül. Az érdeklődőket a Börtönmúzeum felfedezésében a múzeum dolgozói segítették, miközben érdekes információkat osztottak meg a börtön történetéről és az ott raboskodó betyárokról.
Az éjszakát a múzeumban tűzzsonglőr bemutató és tűzugrás zárta.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.
2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi
A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.
2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi
Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán
Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.












