Hírek
2018. Február 22. 13:51, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Egyedülálló kiállítás a 200 éve született Arany János emlékére

Az „Arany 200 busz” elnevezésű reprezentatív kiállítás 2017. július 10-től járja az országot. Városunkba ma (február 22-én) érkezett a Béke térre.
A Petőfi Irodalmi Múzeum egyedi látványvilágú, verseket, képeket, különféle dokumentumokat felölelő mozgó kiállítása a 200 éve született Arany János emléke előtt tiszteleg, mellyel a tárlatot bemutató múzeumpedagógusok rávilágítanak a nagynevű magyar költő, tanár, újságíró munkásságának máig ható jelentőségére. A buszba manuális játékokat és digitális eszközöket is beépítettek, melyek szórakoztatva mélyítik el az érdeklődőkben a tudást.
A mai napon Balla László és Rosta Ferenc alpolgármesterek köszöntőjét követően 8 órától egészen 15 óráig városunk általános és középiskolás csoportjai élvezhették a páratlan kiállítás látványát, 15 és 16 óra között pedig egyéni látogatók is megcsodálhatják a tárlatot természetesen ingyenesen.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi
Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén
A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.