Hírek
2020. Szeptember 18. 16:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egymillió forintra emelte a késes támadó nyomravezetői díját a Vasutasok Szakszervezete
A korábbi ötszázezer forintról egymillióra emelte a jegyvizsgáló nő késes támadójának nyomravezetői díját a Vasutasok Szakszervezete (VSZ), miután a rendőrség egy hónapja hiába keresi a tettest.
A szakszervezet pénteken, az MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett: augusztus 14-én a lajosmizsei vonalon egy bliccelni próbáló utas késsel több helyen megszúrta a jegyvizsgálót, amikor arra figyelmeztette, hogy nem utazhat jegy nélkül. A nő azóta is kezelésre szorul.
A közlemény szerint Meleg János, a VSZ elnöke azt mondta, hogy az elkövetők nem úszhatják meg az ilyen és ehhez hasonló eseteket, ezért "fejpénz" kitűzésével próbálják meg segíteni a nyomozást. Szerinte tarthatatlan és akár életveszélyes is az, ami időnként a vonatokon történik, ezért ennek véget kell vetni. Ráadásul ha a támadót nem sikerül elkapni, "vérszemet kaphatnak" más hasonló gondolkodású, viselkedésű emberek is - tette hozzá az elnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
