2024. május 3, péntek - Tímea

2016. Augusztus 02. 16:26, kedd | Helyi
Forrás: HVG

Egyre inkább vásárlásfüggők leszünk a pszichológus szerint

Az extrovertáltak és a szorongók pláne.

A vásárlási szenvedély nem új keletű probléma, de ahogy a technikai fejlődéssel a vásárlás folyamata mind egyszerűbbé, a marketing pedig kifinomultabbá válik, a problémás vásárlás könnyebben fordulhat függőségbe – állítja Cecilie Schou Andreassen, a norvégiai Bergen egyetemének oktatója, az első, kifejezetten a vásárlásfüggőség mérésére szolgáló tesztet kifejlesztő amerikai–norvég kutatócsoport vezetője.

Mint a Frontiers in Psychology című folyóiratban nemrég publikált kutatásból kiderül, a zavar világosan együtt jár egyes személyiségjegyekkel és demográfiai mutatókkal.

Nagyobb kockázatnak vannak kitéve az extrovertált emberek, akiket egyéniségük jobb kifejezése vagy társas státusuk és személyes vonzerejük fokozása motivál ésszerűtlen vásárlásra, továbbá a szorongásra, depresszióra hajlamos neurotikusok, akiknél a negatív érzések elől menekülés húzódik a háttérben.

A vásárlásfüggőség gyakoribb a nőknél, jellemzően a serdülőkor végén kezdődik, és a korral enyhül.

Címkék: vásárlásfüggő

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál