2021. október 20, szerda - Vendel

2021. Október 13. 10:06, szerda | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Egyre több háziorvos hiányzik az országból

Egy év alatt több mint száz háziorvosi praxis üresedett meg Magyarországon tavaly, ami drasztikus visszaesést jelent még a korábbi évekhez képest is.

"Nem olvasható ki örömteli háziorvosi fordulat az aktuális zárszámadási törvényjavaslat adataiból" - írta meg az mfor.hu. A cikk szerint 2018 óta minden évben több tucattal emelkedett az üres háziorvosi praxisok száma itthon, de az azt megelőző időszakra is - enyhébb mértékben ugyan, de - növekvő tendencia volt jellemző. A tavalyi évben ugyanakkor már 107-tel emelkedett a megüresedett háziorvosi praxisok száma.

Mindez azt jelenti, hogy 2020 végére a betöltetlen praxisok száma 571-re emelkedett, magyarán rengeteg háziorvos hiányzik a hazai alapellátási rendszerből. A tartósan, azaz egy évnél hosszabb ideig üres praxisok száma is fokozatosan növekszik. Míg 2018 végére 284, tavalyelőtt pedig 340, addig tavaly decemberben már 402 ilyen praxist tartottak számon az országban.

A folyamatos üresedés jelentős részben az orvostársadalom elöregedésére vezethető vissza. A tavalyi év végére a háziorvosok átlagéletkora 58,8 évre nőtt.

2021. Október 20. 11:39, szerda | Helyi

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról

2021. Október 20. 11:10, szerda | Helyi

Idei évben is támogatja a nagycsaládosokat a kiskunfélegyházi önkormányzat

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata az idei évben is támogatja a nagycsaládosokat valamint a 2021. évben született újszülöttek családjait.

2021. Október 20. 09:07, szerda | Helyi

Robotsebészet Magyarországon

Az Országos Onkológiai Intézet (OOI) és a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet konzorciumának projektje keretében két robotsebészeti eszköz és két modern ultrahangkészülék kerül beszerzésre.

2021. Október 19. 19:37, kedd | Helyi

Újabb Mezgés siker a Pék Hagyományőrző Versenyen

2021. október 16-án rendezték meg immár 20. alkalommal a Pék Hagyományőrző Versenyt, állandó helyszínén a Közép-magyarországi ASZC Pesti Barnabás Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskolában.