2022. január 29, szombat - Adél

2022. Január 14. 12:17, péntek | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Él-e még a lehetőséggel, hogy a házát megszenteljék?

Dr. Ónodi Izabella képviselő asszony nyilatkozott a megyei hírportálnak e kérdéssel kapcsolatban.

Békesség e háznak! És minden lakójának! – szól a köszöntés vízkereszt táján, amikor keresztény családoknál lakásszentelést tartanak.

Mire való ez a szokás, miért jó házszentelőt tartani? A házszentelés az úgynevezett szentelmények körébe tartozik: olyan szent jelek és hozzájuk kötődő imák ezek, amelyek jelzik Isten cselekvését, és előkészítik lelkünket annak befogadására különböző élethelyzetekben.

Vajon Kiskunfélegyházán él-e még ez a szép népszokás? Dr. Ónodi Izabella, fogorvos, önkormányzati képviselő az alábbiakat nyilatkozta a témával kapcsolatban:

– Minden év elején, vízkereszt napján pap barátaink megáldják házunk helyiségeit. Így van ez az erdélyi Kászonban néhány éve vásárolt, és az állandó otthonunkként használt kiskunfélegyházi házunkban is.

Én magam Erdélyben születtem és nevelkedtem, ott máig nagy hagyománya van a házszentelésnek. Miután férjem szülővárosában, Kiskunfélegyházán alapítottunk családot, itt is magától értetődő volt, hogy élünk ezzel a szép hagyománnyal. A számunkra elengedhetetlen szertartás egyszerre lezárása a karácsonyi ünnepkörnek, és reményteli indítása az új esztendőnek.

Házunk megszentelt helyiségei adják családunk mindennapi életterét, ami – hisszük – védelem és felelősség rajtunk.

(Forrás: bacskiskun / magyarkurir / nyitófotó: HIROS.HU)

2022. Január 29. 09:10, szombat | Helyi

A kiskereskedelmi szektor környezettudatosságának felmérése és növelése

2021. júliusában indult el a GINOP-5.3.5-18-2020-00167 - A kiskereskedelmi szektor környezettudatosságának felmérése és növelése a konvergencia régiókban projekt.

2022. Január 28. 16:55, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Tekintsék meg portálunkon friss anyakönyvi híreinket.

2022. Január 28. 16:41, péntek | Helyi

Moziünnep a félegyházi moziban

Kiskunfélegyházán a Petőfi Moziban 2022. január 27-től február 2-ig minden filmet egységesen 790 Ft-ért nézhetnek meg.

2022. Január 28. 10:15, péntek | Helyi

Erős, viharos erejű szél várható

Az előrejelzés alapján igen erős, viharos erejű szél várható az ország több pontján.