Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2019. Május 14. 17:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a borsodi apagyilkost

Elítélték a borsodi apagyilkost

Tíz évre ítélte a Miskolci Törvényszék kedden azt a férfit, aki megverte, majd megfojtotta apját a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Nyékládházán. Az ítélet nem jogerős.

A bűncselekmény 2017. december 31-én történt. A férfi többszöri veszekedés után lelökte a lépcsőn édesapját, majd egy karóval fejbe verte, végül megfojtotta. A vádlott csak másnap értesítette a mentőket.

A törvényszék a vádlottat tíz év börtönbüntetésre ítélte emberölés miatt. A bíróság súlyosító körülményként értékelte, hogy a vádlott közeli hozzátartozója sérelmére követte el a bűncselekményt.

A bíróság ítélete nem jogerős, ellene a vádlott és védője fellebbezést jelentett be. Az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.

2026. Március 01. 12:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2026. Március 01. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter Orbánnal együtt nézné meg személyesen, mi a helyzet a Barátság kőolajvezetékkel

Szombaton, az országjárás sárbogárdi állomásán Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke reagált Lázár János korábbi üzeneteire.

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.