2020. július 3, péntek - Kornél

2020. Június 30. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a Szigeten drogot áruló holland fiatalokat

Öt év fegyházbüntetésre ítélte a Sziget Fesztiválon drogot áruló két fiatalt elsőfokon, nem jogerősen a Fővárosi Törvényszék hétfőn - közölte a bíróság az MTI-vel.

A két 23 éves holland férfit jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelemmel vádolták meg.

A hétfői előkészítő ülésen a vádlottak beismerték bűnösségüket és lemondtak a tárgyaláshoz való jogukról. A törvényszék elfogadta a nyilatkozatokat és nem folytatott le bizonyítási eljárást.

Az elsőfokú ítélet szerint az egyik vádlott 2019-ben Hollandiában nagykereskedelmi mennyiségű marihuánát és MDMA-tartalmú tablettát (ecstasyt) szerzett be, majd rávette társát, hogy segítsen a drogot Magyarországra hozni és az augusztusi Sziget Fesztiválon értékesíteni.

Miután a rendezvény biztonsági szolgálata felfigyelt a drogárusok tevékenységére, a rendőrség kiérkezéséig feltartóztatta őket. A fiatalok ruházatából, sátrából, az általuk bérelt széfből és a gépkocsijukból jelentős mennyiségű kábítószert, az értékesítéshez használt eszközöket, árlistákat, valamint készpénzt foglaltak le - írták.

A bíróság szerint enyhítő körülmény a vádlottak büntetlen előélete, a bűnösség beismerése és a megbánásuk, súlyosító körülmény viszont, hogy a jelentős mennyiséget többszörösen meghaladó kábítószerrel kereskedtek.

A törvényszék szerint a vádlottak esetében a büntetéssel elérni kívánt célok a törvényi minimumban meghatározott szabadságvesztéssel is elérhetők. Ezért öt év fegyházra ítélte és négy évre kiutasította Magyarország területéről őket. Az ítélet nem jogerős.

A bíróság megszüntette a vádlottak letartóztatását és elrendelte bűnügyi felügyeletüket: a kijelölt ingatlant csak külön engedéllyel hagyhatják el, a magatartási szabályok betartását pedig a mozgásukat nyomon követő technikai eszközzel kell ellenőrizni - közölte a Fővárosi Törvényszék.

Ibolya Tibor fővárosi főügyész az MTI-vel azt közölte, hogy az elsőfokú ítélet ellen az ügyész a büntetések lényeges súlyosítása érdekében fellebbezett.

2020. Július 03. 15:03, péntek | Belföld

Kiesett egy kétéves gyerek egy második emeleti ablakból Sóskúton

Kiesett egy kétéves kisfiú pénteken egy második emeleti ablakból Sóskúton - erősítette meg a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI értesüléseit.

2020. Július 03. 13:49, péntek | Belföld

Több mint húsz embert fogtak el egy kábítószer-ellenes akcióban a rendőrök

Több mint húsz embert fogott el a rendőrség és a TEK egy összehangolt kábítószer-ellenes akció keretében kedden egyebek mellett Győrszentivánon, Nagyszentjánoson, Szombathelyen, Veszprémben és Tatán

2020. Július 03. 13:41, péntek | Belföld

Elfogadta a parlament a 2021-es költségvetést

Elfogadta Magyarország 2021-es központi költségvetését az Országgyűlés pénteken.

2020. Július 03. 12:01, péntek | Belföld

Embercsempészeket és migránsokat fogtak el a rendőrök Győrnél

Elfogtak két embercsempészt és 11 migránst a rendőrök Győrnél csütörtök este egy kisbuszban - közölte a police.hu honlapon a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság.