Hírek
2013. Május 07. 17:05, kedd |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Elkészült a Bankfalui óvoda KRESZ parkja

A hiányzó táblák pótlása után ma (május 7-én) birtokba vehették KRESZ parkjukat a Bankfalu óvodásai
A hiányzó táblák pótlása után ma (május 7-én) birtokba vehették KRESZ parkjukat a Bankfalu óvodásai. A gyermekek ezek után életszerű helyzetekben, biztonságos körülmények között ismerkedhetnek a közlekedési táblákkal, szabályokkal, kerékpározás, rollerezés, „motorozás” vagy éppen gyalogos közlekedés közben. A táblákat Dongó József, a körzet önkormányzati képviselője szerezte be az önkormányzat segítségével.
Kolláth Józsefné óvodavezető elmondta, a KRESZ park megvalósításnak gondoltat 2003-ban fogalmazódott meg. A segítők – Papp István, a körzet volt önkormányzati képviselője, Pataki István, Vida Pál, Szabó László volt önkormányzati képviselők, Kurucsai Pál mérnök, Sipos Róbert, a polgármesteri hivatal dolgozója, Piroska Gábor, a Strabag Építőipari Vállalat – támogatásának köszönhetően elkészült az aszfaltozás, parkosítás. Pályázati sikernek köszönhetően tíz gyermekkerékpárt sikerült vásárolni. A hiányzó táblákat Dongó József önkormányzati képviselő szerezte be. Így mára teljes egészében elkészülhetett az óvoda KRESZ parkja.
Dongó József elmondta, a táblák hiánya nem tette lehetővé, hogy a gyermekek teljes egészében ki tudják használni meglévő KRESZ parkot. Az akadály mára elhárult, így az óvodások életszerű helyzetekben, biztonságos körülmények között ismerkedhetnek meg a közlekedési szabályokkal, kerékpározás, rollerezés, „motorozás” vagy éppen gyalogos közlekedés közben.
A gyermekek a mai napon a helyi rendőrkapitányság jóvoltából elektromos és pedálos motorokkal, autókkal próbálhatták ki megújult KRESZ parkjukat. Csordás József, a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Közlekedési Osztályának vezetője a közlekedési szabályokról, azok betartásának fontosságáról beszélt az óvodásoknak.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 15:05, hétfő | Helyi
Felújítási munkálatok miatt lezárásra kerül a Kossuth utca Attila utca és Dózsa György utca közötti szakasza
2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi
Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja
Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. június 15. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. június 15. - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA