Hírek
2011. November 15. 06:58, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Elnézést kért az egyiptomi nagykövet
Elnézést kért a hurghadai buszbaleset sérültjeitől és az áldozatok hozzátartozóitól Aly El-Hefny egyiptomi nagykövet az RTL Klub hétfő esti Híradójában.
Aly El-Hefny – a híradó szerint – azt mondta, saját maga és az egyiptomi kormány nevében szeretné sajnálatát kifejezni az áldozatok hozzátartozóinak, és elnézést kért tőlük, valamint a sérültektől a szerencsétlenség miatt. Úgy fogalmazott: együtt éreznek velük, és mindent megtesznek azért, hogy kiderüljön, pontosan mi is történt.
Az elhangzottak szerint Aly El-Hefny arról is beszélt a híradónak, hogy az egyiptomi kül- és igazságügyi minisztérium együtt vizsgálja a tragédia körülményeit, a busz vezetője pedig heteken belül bíróság elé kerülhet, mert a vizsgálatot gyorsított eljárásban végzik az egyiptomi hatóságok. A nagykövet elmondása szerint két héttel meghosszabbították a sofőr vizsgálati fogságát. Aly El-Hefny arról is beszélt, hogy országában börtön jár az ilyen vétségért – mondták a műsorban. Mint elhangzott, a diplomata maga kereste meg az RTL Klub Híradóját.
Az egyiptomi Hurghadában november 6-án a Best Reisen utazási iroda csoportja három autóbusszal a repülőtérre tartott, amikor az első busz felborult. A balesetben tizenegy magyar meghalt, huszonkilencen megsérültek.
A baleset sérültjeinek első csoportja múlt héten kedden érkezett haza, majd állapotuktól függően szerdán és csütörtökön szállították Magyarországra a könnyebb, majd a súlyosabb sérülteket is. Csütörtök estére az összes sérültet, a tizenegy halálos áldozatot, valamint az elhunytak és sérültek ingóságait is hazaszállították Budapestre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
