Hírek
2016. Február 09. 14:54, kedd |
Helyi
Forrás: -Szerk.-
Emlékezzünk együtt a budavári kitörésre!
A Jobbik Magyarországért Kiskunfélegyházi Szervezete és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a Budavári kitörésre emlékezik 2016. február 11-én 17 órától a Felsőtemetőben a II. világháborús síroknál.
A harc a Budapest ostrománál a Vár térségébe visszaszorult, tartalékait felélő német és magyar erők utolsó próbálkozása volt, hogy a szovjeteken áttörve elérjék az Esztergom-Dorog-Szomor vonalon álló német D Hadseregcsoportot.
A kitörés fő csapásiránya a Margit körút-Krisztina körút irányában volt. Az este 8-kor indult rohamra azonban Vörös Hadsereg előre számított, és három védvonalba rendeződve - tüzérségi zárótűzzel, beásott harckocsikkal és géppuskafészkekkel - várta a próbálkozókat. Mondhatjuk úgy, hogy mészárszékké alakult a helyszín.
A megemlékezés egyben arra hívja fel a figyelmet, hogy a bajtársiasság és összetartás mindig is nemzetünk lételeme volt és az kell, hogy legyen a jövőben is!
Várunk szeretettel minden megemlékezni vágyót a helyszínen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.
2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi
Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás
2026. Július 31. 13:08, péntek | Helyi
Országos hőségriadó – Kedvezményes délutáni fürdőbelépő a félegyháziaknak!
2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi
Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó
Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.
